Янукович згоден на референдум по базуванню ЧФ Росії в Україні

Президент запевнив, що як тільки-но буде прийнята законодавча база, питання про ЧФ РФ буде винесено на загальнонаціональний референдум.

Президент України Віктор Янукович не виключає можливості проведення референдуму щодо перебування Чорноморського флоту Росії на території України.

"У мене є такий намір - обговорити це з народом, з громадськістю, я це запланував, і я це робитиму", - сказав Янукович, відзначивши, що спочатку потрібно напрацювати законодавчу базу щодо референдумів.

"Як тільки буде прийнята законодавча база для проведення референдумів в Україні, зрозуміло, що такі питань буде дуже багато", - відзначив президент.

Він підкреслив, що потрібно створити систему, відповідно до якої визначити питання, щодо яких потрібно з'ясовувати думку народу.

"Питання, я б сказав так, які дуже турбують суспільство, дуже турбують", - сказав він.

Раніше Янукович заявив, що вважає надзвичайно своєчасною досягнуту домовленість про продовження термінів перебування Чорноморського флоту РФ в Криму. "Ми наблизили рішення цього питання з 2010 року, з квітня, а не з 2017-го", - сказав він.

"Ми ухвалили рішення про продовження (термінів перебування ЧФ) вже в 2010 році, коли нам це дуже важливо. Як мовиться, ложка дорога до обіду", - відзначив Янукович.

Він також підкреслив вигідність одночасно досягнутих домовленостей по ЧФ і по газу. "Ми нашив механізм, який дозволив нам прийняти два ці рішення одночасно", - сказав він.

Відповідно до угоди, підписаним президентами РФ і України в Харкові, термін перебування ЧФ в Криму продовжується на 25 років - з 2017 року, і потім може бути продовжений на п'ятирічний період, якщо жодна із сторін не заявить про припинення угоди.

Читайте також:

Опозиція не дозволить Раді ратифікувати нову угоду про базування ЧФ РФ

Янукович дозволив ЧФ РФ залишитись в Криму ще на 25 років

Рада і Держдума синхронно ратифікують угоду по ЧФ

Залиште свій коментар

Аватар
Залиште свій коментар

Коментарі до посту

Останні Перші Популярні Разом коментарів: