Янукович зустрівся з Генсеком ООН

Президент України Віктор Янукович у рамках саміту з ядерної безпеки у США зустрівся з генаральним секретарем ООН Панум ГІ Муном.

У Вашингтоні відбулася зустріч президента  Віктора Януковича з Генеральним секретарем ООН Пан Гі Муном.

На початку зустрічі Генеральний секретар ООН привітав Україну з проведенням демократичних виборів.

Янукович подякував генеральному секретарю ООН за привітання у зв'язку з обранням на посаду президента України на демократичних виборах.

"Дійсно, в Україні відбулися демократичні вибори і сьогодні Україна, як і багато інших країн світу, шукає можливості подолання фінансової кризи", - підкреслив український президент. При цьому Янукович відзначив, що головною запорукою цього є те, що сьогодні влада в Україні "об'єднана, як ніколи".

"Сьогодні працює єдиний ланцюг - президент, уряд і більшість у Верховній Раді", - констатував глава української держави.

Також президент України наголосив на важливості проведення саміту з питань ядерної безпеки та участі у цьому заході України.

"Ми шукаємо можливості, як перейти на нові технології використання низькозбагаченого урану на наших АЕС", - підкреслив він.

У ході розмови Янукович, крім того, наголосив на необхідності звернутися до країн-донорів щодо відновлення співпраці із спорудження об'єкту Укриття на Чорнобильській АЕС. Він повідомив про намір зустрітися в ході саміту з генеральним директором МАГАТЕ Юкіею Амано і звернутися до нього з відповідною пропозицією щодо ЧАЕС.

"Вирішення цього питання важливо, з огляду на наближення 24 річниці Чорнобильської трагедії та підготовки до 25 річниці", - відзначив Янукович.

Президент також виступив з ініціативою провести міжнародну конференцію за участю України, Росії та Білорусі, присвяченої 25 річниці Чорнобильської катастрофи.

Голова держави запросив Генерального секретаря ООН відвідати Україну. Пан Гі Мун відповів, що обов'язково скористається цією можливістю.

Крім того, Генеральний секретар ООН Пан Гі Мун вважає корисним досвід України у сфері ядерних технологій.

"Участь України (у саміті з ядерної безпеки) є важливим, оскільки в України є досвід і вона має можливість поділитися цим досвідом", - сказав Пан Гі Мун.

Нагадаємо, Янукович уже зустрівся у Вашингтоні з американським колегою Бараком Обамою. Це була перша особиста зустріч двох глав держав після обрання Януковича президентом України.

12-13 квітня президент України перебуває у США з робочим візитом, де він бере участь у Саміті з питань ядерної безпеки на запрошення президента США.

Читайте також:

Янукович умовив Мєдвєдєва розглянути нові газові пропозиції

Янукович запропонував передати український уран Росії

Мєдвєдєв домовився з Януковичем про травневий візит до Києва

Янукович пообіцяв віддати комітет зі свободи слова опозиції

Залиште свій коментар

Аватар
Залиште свій коментар

Коментарі до посту

Останні Перші Популярні Разом коментарів: