Янукович: кримінальна справа щодо Голодомору - провокація проти Росії

Лідер "регіоналів" побоюється, що через справу про Голодомор Україні загрожують розкол суспільства і погіршення відносин із Росією.

Лідер Партії регіонів Віктор Янукович висловлює протест і стурбованість у зв'язку з порушенням СБУ кримінальної справи за фактом вчинення в Україні геноциду у 1932-1933 роках.

"Цілком очевидно, що такі дії не витримують жодної критики. Більше того, я назвав би таку постановку питання провокаційною і безвідповідальною", - заявив Янукович.

Він стурбований тим, що "суспільство знову опиняється перед загрозою бути втягнутим у внутрішній конфлікт, спричинений різницею в оцінках причин і наслідків трагічних подій 1932-33 років".

Януковичу "важко повірити у те, що українська влада свідомо іде на такі кроки".

"Якщо це так, то напрошується дуже невтішний висновок: підтримка постійної напруги навколо питання про Голодомор потрібна нинішній владі для того, щоб продовжувати погіршувати і без того погані відносини з Росією", - вважає він.

При цьому лідер "регіоналів" нагадує, що "для Росії як правонаступниці СРСР ця тема є особливо чутливою".

"Офіційна Москва і широка громадськість Росії слушно зауважує, що внаслідок тих трагічних подій гинули не лише українці, а й представники багатьох інших національностей", - зауважив Янукович.

"Однак цей очевидний факт мало що значить для осіб, які цинічно використовують трагедію 1932-33 років для того, щоб залишитися при владі", - заявляє він і припускає, що "вони навіть готові викреслити з історії України увесь радянський період".

"Бо якщо порушувати кримінальні справи проти організаторів Голодомору, до них слід буде долучити все керівництво та партійно-радянський актив тодішньої радянської України", - пояснив Янукович.

"Зрозуміло, що йдеться про чергову пропагандистську кампанію в рамках великої геополітичної гри", - стверджує лідер ПР.

У зв'язку з цим він висловив "протест проти чергової спроби нинішніх можновладців втягнути суспільство у громадянське протистояння, а Україну – у конфронтацію з РФ".

У той же час відзначимо, що один з ініціаторів порушення цієї кримінальної справи, керівник Інституту національної пам'яті Ігор Юхновський заявив, що у цій справі не буде звинувачуваних. За його словами, у цьому випадку за мету ставиться лише доведення самого факту геноциду про українців та донесення цього до громадськості.

Читайте також:

У справі про Голодомор обвинувачених не буде

Справа про Голодомор розглядатиметься у міжнародних судах

СБУ порушила кримінальну справу за фактом Голодомору 1932-33 років

Ющенко прирік тих, хто заперечує факт Голодомору і репресій

Залиште свій коментар

Аватар
Залиште свій коментар

Коментарі до посту

Останні Перші Популярні Разом коментарів: