Януковича просять скасувати укази Ющенка

Чиновники намагаються захопити національні парки Миколаївщини і просять Януковича їм посприяти.

Голова Громадської ради при Державному управлінні охорони навколишнього природного середовища у Миколаївській області Олег Деркач вважає, що в Україні розпочалася кампанія з дискредитації такої форми природоохоронної діяльності як національний парк.

Таку думку Деркач висловив сьогодні на прес-конференції присвяченій проблемі можливої ліквідації національних парків на Миколаївщині "Білобережжя Святослава" та "Бузький Гард".

"Миколаївська облрада під приводом захисту прав місцевих жителів ініціювала звернення до Президента України Віктора Януковича щодо скасування для цих парків статусу національних. Такі ж звернення були організовані і з сільських та районних рад, які знаходяться на території парків", - сказав Деркач.

За його словами, кампанія проходить під гаслами "Київ забере все", "Вам заборонять ловить рибу" тощо. "Є бажання захопити узбережжя, а статус національного парку може цьому завадити", – вважає він.

Доктор біологічних наук Ярослав Мовчан нагадав, що скасування статусу національного парку може відбуватися ліше за процедурою, визначеною у законодавстві. "Це може бути ініційовано чи вченими, чи Мінприроди, які вносили подання Президенту на присвоєння цього статусу. Але підставою для цього може стати або втрата природної цінності цієї ділянки, або якийсь форс-мажор. Ані першої, ані другої підстави там не існує. Формальних підстав для скасування статусу немає", - підкреслив він.

Мовчан додав, що Національний парк "Білобережжя Святослава" (Кінбурнська коса) є перлиною українського Причорномор'я. "Тут дуже делікатна природа. Багато рослин, які мають наукову цінність, які представляють не лише українську Червону книгу, але і європейський та світовий списки рідких видів рослин. На території цього парку знаходиться найбільше поле диких орхідей. І це треба зберігати та показувати туристам", - переконаний науковець.

Як повідомлялось раніше, у 2009 році з метою збереження цінних природних комплексів та об`єктів степової зони, а також унікальних природних та історико-культурних комплексів у басейні Південного Бугу указом Президента Віктора Ющенка були створені Національні природні парки "Білобережжя Святослава" (Кінбурнська коса) і "Бузький Гард".

Однак у квітні поточного року, незважаючи на масові протести миколаївських екологічних організацій, громадських об’єднань та активістів, Постійна комісія з питань екології Миколаївської облради винесла на розгляд сесії та ухвалила проект звернення до Президента Януковича з проханням розглянути питання щодо скасування указів про створення Національного природного парку "Бузький Гард" і Національного природного парку "Білобережжя Святослава".

Довідка: Кінбурнська коса – півострів-заповідник з піщаними пляжами, зеленими лісами та первозданною природою, який знаходиться на межі Дніпровсько-Бузького лиману та Чорного моря. Назва виникла від тюркського “кін” – волос та “бурун” – мис. На території парку зареєстровано близько 150 видів рослин, які мають наукову цінність та практичний інтерес. У парку також широко представлена фауна: тут нараховується близько 300 видів птахів, 45 видів ссавців, 9 видів рептилій, 5 видів амфібій, 40 видів риб, тисячі видів комах.

Читайте також:

Янукович скасував фінансування історико-культурних центрів Черкащини

Указ Ющенка про вшанування вояків УПА оскаржено в суді

Уряд побачив підстави для скасування нагородження Бандери званням Героя

Залиште свій коментар

Аватар
Залиште свій коментар

Коментарі до посту

Останні Перші Популярні Разом коментарів: