Януковича просять заборонити портретам Сталіна роз'їжджати по Севастополю

Громадський комітет із вшанування пам'яті жертв Голодомору обурений планами Севастополя запустити тролейбуси із зображеннями Сталіна.

Громадські та мистецькі діячі вимагають від президента України Віктора Януковича і генерального прокурора Віктора Пшонки заборонити розміщення портретів Сталіна на міському транспорті Севастополя.

Про це йдеться в зверненні Громадського комітету із вшанування пам'яті жертв Голодомору-геноциду 1932-1933 років до президента України щодо недопущення відродження сталінізму в Україні.

Аналогічні звернення також направлено голові Севастопольської міської державної адміністрації, голові Севастопольської міської ради та прокурору Криму.

Як зазначається в зверненні, в ЗМІ анонсується, що з 7 листопада містом курсуватимуть тролейбуси та автобуси "із зображенням тирана".

"Організатори акції, прикриваючись подвигом червоноармійців, які боролись проти нацистської окупації, прагнуть демонстративно возвеличити постать тирана Йосипа Сталіна", - йдеться у зверненні.

Його автори зазначають, що "подібні практики суперечать рішенням європейських структур". Також автори звернення підкреслюють, що "постановою Апеляційного суду міста Києва від 13 січня 2010 року Йосип Сталін був визнаний особою, яка умисно організувала геноцид українців".

"Тому розміщення портретів Йосипа Сталіна на транспортних засобах є порушенням норм вітчизняного законодавства, суперечать правовій оцінці європейських структур і, врешті, є наругою над пам'яттю мільйонів загиблих", - зазначає Громадський комітет.

Автори звернення закликають керівництво держави "негайно втрутитись у ситуацію та покласти край будь-яким спробам відродження сталінізму, звеличенню радянського диктатора Йосипа Сталіна, зокрема розміщенню його портретів на міському транспорті Севастополя".

Нагадаємо, Громадський комітет із вшанування пам'яті жертв Голодомору-геноциду 1932-1933 років створений у 2010 році. До нього входять, зокрема, Ольга Богомолець, В'ячеслав Брюховецький, Іван Вакарчук, Дмитро Гнатюк, Іван Дзюба, Іван Драч, Андрій Жолдак, Ніна Матвієнко, Дмитро Павличко.

Як повідомлялось, планується, що на вулицях міст Росії, а також у Мінську й Севастополі 7 листопада, в день Жовтневої революції, з'являться Автобуси Перемоги із зображенням Йосипа Сталіна. Зазначимо, що 7 листопада виповнюється 70 років військовому параду 1941 року на Червоній площі в Москві.

Читайте також:

До дня Жовтневої революції у Криму запустять сталінобус

Путін поставив себе вище за Сталіна і Хрущова

Сталіна та Гітлера висували на Нобелівську премію миру

Залиште свій коментар

Аватар
Залиште свій коментар

Коментарі до посту

Останні Перші Популярні Разом коментарів: