Януковича просять замінити столичного святого покровителя "негроїда" Михаїла

У Київраді заміну Михаїла на Гавриїла називають нісенітницею.

Київська громадська організація пропонує замінити головного столичного святого покровителя - архангела Михаїла на Гавриїла. Михаїл - охоронець, він із мечем, захищає Київ уже давно. І от ця агресивність не подобається активістам. Вони кажуть: треба не воювати, а любити і працювати. Міська влада на це не реагує.

І він занадто чорний, і він не на своєму місці, і він псує архітектурну цілісність Майдану. Чого тільки не наговорювали різні експерти про архістратига Михаїла. Тепер з'явився новий аргумент противників цього монумента. Він занадто войовничий. Мовляв, через нього у Києві так багато заворушень та акцій протесту.

Михаїла на Майдані шпиняють давно. Та тільки Андрій Ковтунов додумався замінити його на іншого архангела – Гавриїла. Каже: "Михаїл – руйнівник, а Гавриїл несе добро і створює те, чого так бракує Україні". Активіст і його організація написали лист про це президентові і спікерові.

"Ми бачимо римського воїна негроїдної раси з розправленими крилами і піднятим вгору мечем. Насправді, це є символом атаки. Виникає питання: проти кого він атакує? Він атакує проти населення міста Києва?" - каже Андрій Ковтунов.

Гавриїл теж не білий і не пухнастий, парирує історик Віталій Ковалинський. Гавриїла також зображають зі зброєю, а канони називають його янголом смерті.

"Гавриїл – він ближче до покійників. Він приходить із мечем до покійника, щось вирізає в нього – серце чи не серце – і супроводжує наверх".

Натомість Михаїл став покровителем Києва ще у часи Володимира Мономаха або й раніше. Власне, і Михайлівський собор, якому 900 років, – саме його імені.

"Археологи знайшли печатки, князівські печатки, де було зображення того прообразу ще Михаїла", розповідає Віталій Ковалинський.

Нісенітницею називають заміну Михаїла на Гавриїла у Київраді. Гавриїла теж колись любили у Києві, та історію вже не зміниш.

"Ще в часи Трипілля в Києві були зовсім інші обереги. Так що, давайте повертатися до часів Трипілля? Давайте тоді назву Дніпра замінимо на Борисфен. Давайте тоді замінимо Київ на Метрополіс, як це колись називалося", - не розуміє ініціативи голова комісії Київради з питань культури Олександр Бригинець.

Антимихайлівська організація почала збирали народні підписи. Думки різняться. Міська влада на вимогу церкви вже давно подумує зробити покровителя Михаїла трохи світлішим і лагіднішим. Та навіть на це немає грошей.

Нагадаємо, раніше повідомлялося, що без попередніх дозволів і погодження УПЦ МП розпочала підготовку будівництва Десятинної церкви.

Ще раніше члени комісії конкурсу на найкращий проект реставрації Десятинної церкви так і не змогли визначити переможця конкурсу.

У вересні представник Президента у Верховній Заради Юрій Мірошниченко зареєстрував законопроект, яким пропонує державі відбудувати на фундаментах Десятинної церкви православний комплекс і "подарувати" його церкви.

Читайте також:

Вночі УПЦ МП розпочала несанкціоноване будівництво Десятинної церкви

На конкурсі із забудови Десятинної церкви в Києві вибухнув скандал

Московському патріархату заборонили будувати храм на місці Десятинної церкви

УПЦ МП попросила у Януковича право приватизовувати храми

ВідеоЗазіхнули на святе і вже збирають підписи

Залиште свій коментар

Аватар
Залиште свій коментар

Коментарі до посту

Останні Перші Популярні Разом коментарів: