Януковича визнали Людиною року за згортання громадянських свобод

Менш ніж за дев'ять місяців Янукович "підім'яв під себе всі три гілки влади і переважно четверту – пресу".

Тижневик "Кореспондент" назвав особистістю 2010 року президента Віктора Януковича - за рішучість в області консолідації влади і згортання громадянських свобод.

"На думку журналістів видання, ніхто за останні п'ять років не змінював уклад суспільно-політичного життя в Україні так стрімко, як це зробив новий президент Віктор Янукович", - йдеться в редакційній статті.

Менш ніж за дев'ять місяців Янукович "підім'яв під себе всі три гілки влади і переважно четверту – пресу", відзначає журнал.

Як пише видання, у виконавчій вертикалі президент розширив свої повноваження, повернувши стару Конституцію. Тепер він сам призначає і звільняє прем'єра, як і усіх міністрів. У парламенті в нього лояльна більшість, що повільно переходить в конституційну. Виросла вона за рахунок бізнесменів з опозиційних фракцій, які бажають не лише спокійно спати, але й непогано заробляти.

Найвищий орган судової влади - Рада юстиції, яка призначає і звільняє суддів, - тепер рясніє обличчами прямих підлеглих президента, пише видання. Новий генпрокурор, як і багато інших нових призначенців, - вихідець з рідної для Януковича Донецької області.

Видання зазначає, що непогані результати показав президент і на ниві згортання свобод. Вільна преса, основне завоювання помаранчевої революції, стає усе менш вільною. Контент-аналіз телеканалів показує, що представників влади у випусках новин стало набагато більше, ніж ще півроку тому, а тональність їх згадок стала значно позитивнішою. З опозицією все навпаки.

Редакція зазначила, що визнання людини Особистістю року не означає вручення йому "певної зірки героя". "Ця номінація - визнання того, що переможець найбільше впливав на життя країни. Ми б хотіли бути оригінальними і не називати особистістю року президента. Але Янукович не залишив нам вибору", - заявили в Кореспонденті.

Журнал також назвав ще дев'ять осіб, які, за версією Кореспондента, зробили найбільший вплив на життя країни.

Прем'єр Микола Азаров переміг у номінації "Прес року", голова МВС Анатолій Могильов став "Покупцем року", мер Харкова Геннадій Кернес - "Улюбленцем публіки", бізнесмен Дмитро Фірташ був удостоєний звання "Реваншист року".

"Жертвою року" за версією журналу став Леонід Черновецький, "Несподіванкою року" журнал назвав Олега Тягнибока.

У минулому році особистістю року за версією журналу стали одразу три людини - Арсеній Яценюк, Сергій Тігіпко та Анатолій Гриценко - "як уособлення зростаючого запиту на альтернативу".

У 2008-му - Віктор Балога, в 2007-му і 2005 роках - Юлія Тимошенко, в 2006-му - Олександр Мороз.

У 2004-му журнал відзначив цим званням переконливу перемогу Віктора Ющенка в напружених президентських перегонах.

У 2003-му першість віддали одночасно двом політикам - Ющенку та Віктору Медведчуку, а перед цим - президентові Леоніду Кучмі.

Читайте також:

Янукович став "Людиною року" в Росії

Україна нагадала Януковичу "гібрид", який необхідно реформувати

Окрім вертольота Януковичу куплять три літаки

Залиште свій коментар

Аватар
Залиште свій коментар

Коментарі до посту

Останні Перші Популярні Разом коментарів: