Януковича закликали захистити свободу преси в Україні

Міжнародний інститут преси звернувся до українського президента Віктора Януковича із закликом зупинити цензуру в країні та запобігти нападам на журналістів.

Міжнародний інститут преси (International Press Institute, IPI) закликав президента України Віктора Януковича захистити свободу преси в країні і запобігти тиску на засоби масової інформації.

У відкритому листі організації йдеться, що поточні події в Україні йдуть врозріз із заявами, які раніше зробив Янукович.

Приводом для написання відкритого листа, зокрема, стало рішення Київського окружного адміністративного суду, який у червні 2010 року позбавив опозиційні українські телеканали TBi і "5 канал" частот на мовлення.

Представники IPI висловили сподівання, що подальше обговорення цього питання буде відкритим для громадськості, а сам процес видачі ліцензій на мовлення буде прозорим і неполітизованим.

Крім цього в листі згадуються напади на журналістів, які почастішали, а також нездатність української влади покарати винних в цьому. Представники Міжнародного інституту преси закликали Януковича посприяти виявленню зловмисників та притягнення їх до відповідальності.

Представники української опозиції раніше заявляли, що після обрання Віктора Януковича президентом у країні почала утверджуватися цензура. Зокрема, повідомлялося, що на основних телеканалах деякі неугодні владі сюжети і репортажі знімаються з ефіру. У відповідь на це глава держави заявив, що готовий співпрацювати з журналістами та відстоювати в країні свободу слова.

Читайте також:

"Репортери без кордонів" закликали Януковича публічно гарантувати свободу слова

СБУ: в Україні немає цензури

Банкова хоче від журналістів самоцензури

У центрі Києва журналісти провели "Марш за свободу слова"

Залиште свій коментар