Януковича звинуватили в дискримінації всіх церков, крім Московської

Народні депутати висловили президенту протест з приводу того, що релігійні організації, які об’єднують мільйони українців, зазнають демонстративної зневаги з боку влади.

50 народних депутатів України від двох опозиційних фракцій та позафракційні звернулися до президента Віктора Януковича з вимогою припинити дискримінацію з боку влади українських церков.

Про це повідомив ініціатор звернення, лідер партії "За Україну!" В’ячеслав Кириленко.

"Ми, народні депутати України, глибоко стурбовані підтримкою Вами як главою Української держави, а також очолюваною Вами владою в цілому, лише однієї релігійної організації - Української православної церкви в підпорядкуванні Московського патріархату (УПЦ МП). При цьому, всупереч нормам Конституції та Законів України, інші релігійні організації, що об’єднують мільйони українців, зазнають демонстративної зневаги та дискримінації з боку влади", - підкреслюється у зверненні.

Його автори переконанні, що спроби української влади фактично визнавати лише одну церкву все більше загрожують підірвати хитке міжконфесійне порозуміння, спровокувати в країні релігійну напругу. "Власне, така напруга вже виникає через спроби внести вибухонебезпечні зміни до Закону "Про свободу совісті та релігійні організації", необґрунтовано виселити українські музеї з території української святині – Києво-Печерської Лаври, обговорення можливості передачі винятково УПЦ МП храму Святої Софії – найбільшої спільної християнської святині України", - йдеться в документі.

Також у зверненні зазначається, що "досі не отримали належної оцінки дії правоохоронних органів, які 27-28 липня 2010 року чинили перешкоди приїзду віруючих Київського патріархату на святкування Дня Хрещення Київської Русі. У Донецькій, Луганській, Київській, Вінницький та інших областях представники державної виконавчої влади під час зустрічей із українським православним духовенством закликають священиків переходити в підпорядкування Московському патріархату, влада також цілеспрямовано обмежує доступ УПЦ КП до проведення відправ у Збройних силах, на цвинтарях (як це сталося в Києві), штучно створюючи умови для домінування лише однієї релігійної організації".

З огляду лише на невелику частину викладених тривожних фактів, автори звернення закликають президента України невідкладно налагодити державно-церковний діалог шляхом проведення особистих зустрічей із представниками Всеукраїнської ради церков, з предстоятелями Української православної церкви Київського патріархату, Української греко-католицької церкви, Української автокефальної православної церкви та інших релігійних організацій, що діють в Україні.

Читайте також:

Тимошенко вимагає від Януковича захистити Київський патріархат

Львів закликав Януковича не служити "чекістові" Кирилу

Герман запевнила, що Софію не віддадуть Московському патріархату

Філарет звинуватив Януковича в провокуванні війни між Церквами

Залиште свій коментар

Аватар
Залиште свій коментар

Коментарі до посту

Останні Перші Популярні Разом коментарів: