Януковича  звинуватили в побудові тоталітаризму

Українська Гельсінська група з прав людини вимагає від Януковича внести зміни в закон "Про захист персональних даних", щоб захистити цінності, без яких в Україні встановиться тоталітаризм.

Українська Гельсінська група з прав людини (УГГПЛ) занепокоєна тим, що влада законом "Про захист персональних даних" здійснила вагомий крок для побудови тоталітаризму.

УГГПЛ уже направила президенту Віктору Януковичу відкритого листа з вимогою внести зміни до закону "Про захист персональних даних", підписаний ним 24 червня. У УГГПЛ вважають, що цим документом президент законодавчо оформив наступ на свободу доступу до інформації, - пише "Коммерсант-Украина".

Автори листа зазначають, що відповідно до закону про персональні дані, збір, обробка чи розповсюдження яких можливі лише за згодою особи (виняток - особи, прирівняні до державних службовців першої категорії), відносяться будь-які дані, що дозволяють ідентифікувати особу, включаючи ті, що за європейськими стандартами відносяться до даних загального характеру (ім'я, прізвище, по батькові, дата і місце народження, громадянство і місце проживання).

Журналістів закон стосується в частині розповсюдження відомостей, яких немає в жодній публічній інформаційній базі або вони знаходяться в державній базі даних, - такі дії підпадають під ст. 182 КК і тягнуть за собою кримінальну відповідальність за втручання у приватне життя.

Крім того, в УГГПЛ впевнені, що закон не забезпечує належного захисту персональних даних, зважаючи на відсутність ефективного механізму нагляду за його дотриманням, отже буде мати негативні наслідки для бізнесу (наприклад, банківського) і може стати підставою для порушення кримінальних справ.

"Цей закон є небезпечним для свободи слова і свободи доступу до інформації, а також не забезпечує захист персональних даних у відповідності з європейськими стандартами. Тому, на наше переконання, закон оформляє системний наступ на ці цінності в українському суспільстві і є вагомим кроком для побудови тоталітаризму ", - йдеться в листі УГГПЛ, автори якого вимагають розробити і прийняти зміни до цього закону до набрання ним чинності 1 січня 2011 року.

Читайте також:

Герман: права людини в Україні контролює Янукович

Янукович став жертвою прихованої камери (відео)

Міжнародні правозахисники зажадали від Януковича припинити тортури в міліції

НУ-НС: сталінський режим - ідеал для влади Януковича

Залиште свій коментар

Аватар
Залиште свій коментар

Коментарі до посту

Останні Перші Популярні Разом коментарів: