Януковичу дозволили призначати послів, не консультуючись із Радою

Питання про присвоєння дипломатичних рангів співробітникам Адміністрації президента, апарату Ради й секретаріату Кабінету міністрів теж вирішуватиме президент самотужки. Задля економії.

Верховна рада врегулювала присвоєння рангів дипломатам, урахувавши при цьому пропозиції президента Віктора Януковича до закону. Зокрема Рада вилучила із прийнятої в червні 2010 року редакції закону положення про обов'язковість попередніх консультацій з комітетами Ради щодо кандидатур послів України як таке, що виходить за межі конституційних повноважень парламенту.

За прийняття закону №4785 "Про внесення змін до закону "Про дипломатичну службу" проголосували 267 депутатів за мінімально необхідних 226.

Прийнятий закон установлює дипломатичні ранги, їх відповідність рангам державних службовців, правовий статус працівників дипломатичної служби.

Крім того, Рада відмовилася від покладання на конкурсну комісію Міністерства закордонних справ повноважень з вирішення питань про присвоєння дипломатичних рангів співробітникам Адміністрації президента, апарату Ради й секретаріату Кабінету міністрів.

Президент також вважає, що низка положень прийнятого раніше закону призводить до неприпустимого в умовах економічної кризи збільшення видатків державного бюджету.

Тому парламент, зокрема, відмовився поширити на співробітників дипломатичних установ у країнах, де ведуться бойові дії, статус учасників бойових дій і відповідні соціальні гарантії.

Парламент установив, що закон набуває чинності від дня його опублікування.

Відзначимо, 1 червня 2010 року Рада вирішила врегулювати присвоєння рангів дипломатам, але 24 червня Янукович ветував цей закон. У листопаді 2010 року Рада відмовилася ввести почесне звання "Заслужений працівник дипломатичної служби України".

Читайте також:

Янукович призначив посла в Угорщині без її згоди

Послу розповіли, як треба дружити з Росією

Янукович призначив головного по СНД

Залиште свій коментар

Аватар
Залиште свій коментар

Коментарі до посту

Останні Перші Популярні Разом коментарів: