Японія дізналася про те, що вона надасть Україні 5 млрд доларів, зі ЗМІ

Японські дипломати спростували інформацію українського Мінекономіки про надання Україні кредиту у розмірі 5 млрд доларів.

У Посольстві Японії в Україні висловили здивування з приводу інформації міністра економіки Богдана Данилишина про те, що Японія розглядає питання про надання Україні кредиту в єнах, еквівалентного 5 млрд. доларів США.

Як повідомили в японському посольстві, в даний час уряд Японії це питання не розглядає.

Раніше Данилишин сказав, що питання надання Україні такого кредиту розглядалося під час робочого візиту прем`єр-міністра України Юлії Тимошенко до Японії 25-26 березня. Умови кредиту, за словами міністра економіки, "навіть вигідніші, ніж у МВФ".

У свою чергу Україна, за інформацією Данилишина підготувала проект закону про відміну 13-процентної надбавки до мита на імпорт низки груп товарів, зокрема автомобілів, в чому зацікавлена Японія.

Представник посольства Японії підтвердив, що його країна дійсно зацікавлена у скасуванні надбавки до мита, хоча "це ніяк не пов`язано з будь-якою допомогою Україні".

Він також сказав, що йому "важко зрозуміти", чому в проекті закону, підготовленому в уряді, говориться про скасування надбавки до мита на всі групи товарів, а у раніше прийнятій постанові уряду скасовано надбавки на всі товари, окрім автомобілів і холодильників.

У посольстві Японії також повідомили, що в рамках технічної допомоги Україні Японія наприкінці весни або на початку літа направить в нашу країну експерта з фінансових питань.

"Коло його завдань уточнюється", – сказав японський дипломат. – "Якщо говорити в цілому, то він консультуватиме з проблем економічної кризи. Експерт працюватиме в Міністерстві економіки, Міністерстві фінансів і Національному банку України".

У свою чергу Данилишин повідомив раніше, що фінансові експерти прибудуть до України вже цього тижня "для остаточного визначення умов і напрямів використання кредиту".

Читайте також:

Тимошенко: Японія відкрила перед нами чудові перспективи

Тимошенко вмовила японців дати гроші на українську газову трубу

Японія готова надати Україні кредит в 5 млрд. доларів

Україна продала Японії квоти на викид вуглекислого газу

Залиште свій коментар

Аватар
Залиште свій коментар

Коментарі до посту

Останні Перші Популярні Разом коментарів: