Японська радіація в Україні: експерти не поспішають заспокоювати

Головний інспектор з ядерної та радіаційної безпеки України Михайло Гашев наразі утримується від позитивних прогнозів і каже, що все залежатиме від подій у Японії.

Підвищений вміст ізотопів йоду та цезію фіксують в Україні вже кілька днів. Фахівці кажуть, що їх рівень у тисячі разів менший за небезпечний, проте подальшій розвиток подій буде залежати від ситуації на японській АЕС "Фукусіма-1".

Як відомо, Державна інспекція ядерного регулювання нещодавно заявила про вміст радіонуклідів з Японії в українському повітрі. Натомість, ще тиждень тому в Гідрометеорологічному центрі запевняли, що Україна занадто далеко від Японії, аби відчути наслідки подій на "Фукусімі".

Головний інспектор з ядерної та радіаційної безпеки України Михайло Гашев наразі утримується від позитивних прогнозів і каже, що все залежатиме від подій у Японії, а там поки що ситуація не поліпшується.

"За офіційними даними МАГАТЕ, викиди з аварійної атомної станції не припинилися. Вони продовжуються. Тому говорити про те, що є якесь поліпшення ситуації, що цей йод розпадеться, або інші трансуранові елементи не прийдуть до України, я не можу, і не радив би іншим. Поки ситуація на АЕС погіршується", - зазначив Гашев.

Кілька днів тому Рейнський інститут екологічних досліджень при університеті німецького Кельна опублікував прогноз поширення радіоактивної хмари над північною півкулею. Згідно з ним, Україна частково потрапляє у зону поширення хмари, хоча і йдеться про дуже малий вміст радіоактивних речовин у повітрі.

Водночас науковці, зокрема з Центру радіаційної медицини, кажуть, що причин для паніки в українців немає. Медик Галина Денисенко переконана, що нині загроза є радше гіпотетичною, ніж реальною, але закликала пильно стежити за інформацією

"Поки що застерігатись немає потреби, але слухати потрібно. На жаль, наше населення не готове до того, і не вживає у їжу йодовану сіль, а цього б навіть було б достатньо. Китайці вже розкупили всю йодовану сіль, хоча в них, начебто, немає ще в повітрі радіоактивного йоду", - розповіла Денисенко.

Володимир Борейко з Київського еколого-культурного центру припускає, що українці не кидаються скуповувати йодовану сіль чи вживати інших заходів, бо не отримують достатньо інформації про можливу радіаційну загрозу. Він переконаний, що навіть найменша доза радіації може бути шкідливою для здоров'я і вже зараз рекомендує відмовитися від низки продуктів.

"Нам вже не потрібно купувати камчатського краба, морепродукти з Сахаліну, і червону ікру та лосося з Камчатки та Сахаліну, бо там вже є загроза, мабуть, вже там дози величезні. І тому, якщо це виробник ставить штамп десь після першого березня, то я так вважаю, що це вже не можна купувати", - зазначив еколог.

Читайте також:

В українських портах ввели радіаційний контроль

Радіаційна обстановка в Україні у межах норми

Сліди радіації з "Фукусіми" зафіксували на території України

Залиште свій коментар

Аватар
Залиште свій коментар

Коментарі до посту

Останні Перші Популярні Разом коментарів: