У космосі випробувано труси, які не горять

Японець два місяці не міняв вогнетривкі труси на МКС, випробовуючи їх, і ніхто не поскаржився на запах.

Японський астронавт Коїчи Ваката (Koichi Wakata), який провів на МКС декілька місяців, успішно завершив тестування нової нижньої білизни для космонавтів.

Традиційно астронавти носять нижню білизну недовго - всього пару тижнів. Оскільки на орбіті відсутня можливість прати і сушити речі, екіпаж просто викидає несвіжий одяг. Японське космічне агентство JAXA вирішило змінити цю практику.

Для цього вони створили спеціальну білизну, яка одержала назву J-ware. Ця білизна виконана з особливого матеріалу, який добре вбирає вологу і швидко сохне. Окрім цього матеріал вогнетривкий і не збирає статичну електрику. Для комфорту астронавта білизна обробляється спеціальними антибактеріальними і дезодоруючими засобами.

За словами японського астронавта, він не знімав білизну два місяці. При цьому ніхто з екіпажу, який знаходився з ним на станції, на неприємні запахи не скаржився. Не помітив незручностей і сам Ваката. Крім незвичайної нижньої білизни японський астронавт використовував на орбіті особливий одяг, який також відрізняється збільшеним терміном служби.

Даний експеримент був не єдиним незвичайним досвідом, який японський космонавт виконав на орбіті. Так, за пропозицією рядових японців, Ваката випробував на орбіті килим-самоліт. У модулі "Кібо" він пролетів в невагомості деяку відстань на шматку білого матеріалу. Щоб утриматися на ньому, Ваката приклеїв підошви липкою стрічкою.

Читайте також:

В Америці піднявся в повітря транспорт майбутнього – туристичний космоліт

Японці навчили роботів грати в бейсбол

Фізики навчилися "бачити" крізь алюміній

Місяць ризикує стати найбільшим рекламним плакатом

Залиште свій коментар

Аватар
Залиште свій коментар

Коментарі до посту

Останні Перші Популярні Разом коментарів: