Яскраві і важкі. Задоволені українки отримують перші бебі-бокси

Дата публікації
Перегляди
19к
Поділитись:
WhatsApp
Viber
Яскраві і важкі. Задоволені українки отримують перші бебі-бокси

Фото: zoda.gov.ua

За даними Мінсоцполітики, декільком областям поставили майже 2,5 тисячі пакунків малюка.

Станом на 17 вересня сім областей України почали отримувати пакунки малюка для надання породіллям, а саме: Запорізька, Миколаївська, Полтавська, Тернопільська, Харківська, Хмельницька та Черкаська області.

Про це повідомили у Мінсоцполітики з посиланням на дані Управління ООН з обслуговування проектів (ЮНОПС) щодо забезпечення соціального захисту та відповідального батьківства в Україні.

"Органами соціального захисту населення у тих областях, які отримали пакунки малюка, вже розпочато роботу щодо доставки одноразової натуральної допомоги жінкам, які народили дитину, та були виписані з пологових будинків у першій половині вересня 2018 року", - йдеться у повідомленні Мінсоцполітики.

В пологових будинках досі не налагодили систему видачі бебі-боксів

В пологових будинках досі не налагодили систему видачі бебі-боксів

За оперативними даними, станом на 17 вересня до зазначених семи областей поставлено 2494 бебі-бокси, з яких 411 пакунків уже передані породіллям.

ТСН.ua зв'язався з обласними адміністраціями, в яких підтвердили отримання бебі-боксів. Місцями пакунки малюка вже видають, проте є області, в яких цей процес тільки запускається. Так, у Миколаївській області 228 пакунків отримали ще у неділю, 16 вересня, але породіллям почнуть видавати тільки сьогодні, 18 вересня.

"Отримав обласний департамент, сьогодні ми їх передаємо міському департаменту соцзахисту. Поки що будуть розвозити по місту, тому що це не повна наша потреба на вересень. Загалом по області на вересень ми просили 900 пакунків", - повідомила заступник директор департаменту соцзахисту Миколаївської ОДА Таміла Сербульова.

У Запорізькій області справа з видаванням пакунків малюка пішла швидше. У понеділок, 17 вересня, вони отримали 346 бебі-боксів, частину з яких вже видали породіллям, зокрема у Запоріжжі і Бердянську. Пізніше в ОДА мають доставити ще 740 пакунків, щоб покрити місячну потребу області.

"Вчора (17 вересня, - ред.) у Бердянську голова ОДА вручив пакунки малюка у пологовому будинку. Також у Запоріжжі у нашому експериментальному перинатальному центрі породіллі отримали чотири пакунки малюка. Сьогодні пакунки поїхали вже по районних управліннях соцзахисту в області. Пакунки видають так, як це прописано в рекомендаціях: коли жінка народила дитину, але не отримала пакунок у пологовому, то соцзахист населення отримує заяву від пологового і привозить пакунок малюка матері додому. Сьогодні соцпрацівники області цим займатимуться", - пояснила заступник директора департаменту соцзахисту Запорізької ОДА Катерина Кривошей.

За словами Катерини Кривошей, ззовні бебі-бокси виглядають яскраво і привабливо, і їхнім вмістом матусі, які їх отримали, також були задоволені. Щоправда, коробка доволі об'ємна й важить близько 8 кг, тому новоспеченим мамам знадобиться допомога, щоб забрати цей подарунок.

У Полтавській області також підтвердили отримання більше 300 бебі-боксів, які їм доставили у п'ятницю, 14 вересня.

"Ці пакунки ми видали на управління соцзахисту - міські й районні. І за місцем проживання ці пакунки видали тим жінкам, які на сьогодні виписалися з пологових. До пологових поки що не розвозили. Передбачено декілька поставок. Ми чекаємо додаткову поставку, і тоді, відповідно, пакунки малюка підуть на пологові будинки. Загальна потреба Запорізької області на місяць складає 1198 пакунків", - повідомила заступник директора департаменту соцзахисту Полтавської ОДА Світлана Матуйзо.

Про доставку пакунків малюка відзвітували й у Черкаській області, в якій отримали першу партію у 255 бебі-боксів. Їх розподілили відповідно до потреб до районів та міст Черкащини. Зокрема, фотозвітами на офіційних сайтах поділилися Уманська міськрада і й адміністрація Кам’янського району.

Повʼязані теми:

Стаття з добірки новин:
Виховання дітей
Дата публікації
Перегляди
19к
Поділитись:
WhatsApp
Viber
Наступна публікація