Яценюк готовий пожертвувати своїм кріслом

Якщо за Тимошенко не проголосують, Яценюк готовий скласти повноваження. До того ж він не замислюється про можливе президентство.

Пригадати, як обирали Яценюка минулого тижня, та дізнатись, що може стати на заваді обрання Тимошенко наступного, можна переглянувши відео.

Тимошенко, Яценюк
УНІАН
Цікаво, що дає Яценюку таку впевненість у результатах голосування за Тимошенко?

Голова Верховної Ради України Арсеній Яценюк не сумнівається, що Юлія Тимошенко буде обрана на посаду прем’єр-міністра України. Про це він заявив в ефірі телеканалу "Інтер" у неділю ввечері.

Зокрема відповідаючи на запитання, чи можливо, що кандидатура Тимошенко не набере належної кількості голосів, Яценюк сказав: "Це практично нереально".

За словами спікера, непідтримка кандидатури Юлії Тимошенко може призвести до розколу в коаліції.

"Це поставить хрест на демократичній коаліції," - сказав він.

При цьому Яценюк нагадав, що припущення відносно нестачі голосів були й тоді, коли його обирали головою Верховної Ради.

"І ризики були набагато більші, тому що тоді було голосування таємним, і дуже багато народних депутатів могли не показувати бюлетень," - сказав він.

Яценюк наголосив, що при відкритому голосуванні він "не бачить можливості, що Тимошенко не буде прем’єр-міністром".

При цьому Яценюк не виключив, що в разі необрання Юлії Тимошенко головою уряду він складе свої повноваження спікера парламенту.

"Напевно, це буде коректно," - зазначив Арсеній Яценюк.

Яценюк вважає, що жодна політична сила не зацікавлена в поверненні до президентської форми правління

Юлія Тимошенко
УНІАН
За відкритого голосування у коаліціянтів немає виходу, окрім як проголосувати за Тимошенко
Крім того, Арсеній Яценюк зауважив, що ні в кого з політичних сил сьогодні немає прагнення повернути країну виключно до президентської форми правління.

При цьому спікер висловився за необхідність внесення змін до Конституції, які б збалансували повноваження гілок влади. "Заповнити ті прогалини, які сьогодні є в українській Конституції треба обов’язково", - наголосив він, висловившись за створення Конституційної асамблеї.

Арсеній Яценюк також запевнив, що не замислюється про можливе висування своєї кандидатури на посаду президента України 2009 року.

"Це з розряду політичних Нострадамусів. Тут би справитися з тим, що зараз на плечах", - сказав Арсеній Яценюк і зауважив, що в питанні його кар’єрного зростання завжди керувався єдиним принципом – "ніколи не замислюватися про подальші посади".

Водночас, спікер зауважив, що "політика є дійсно брудною справою". При цьому, за словами Арсенія Яценюка, якщо "дехто занурюється в цей бруд по самі вуха, то він особисто пройде цей шлях максимум по кісточки на ногах".

ВідеоСповільнення коаліційного потяга

Залиште свій коментар

Аватар
Залиште свій коментар

Коментарі до посту

Останні Перші Популярні Разом коментарів: