Яценюк не порушував регламент - апарат ВР

Прес-служба ВР роз’яснює, що порушення регламенту під час повторного голосування за кандидатуру прем`єра 11 грудня не було.

Про відсутність порушення йдеться в коментарі щодо процедури голосувань у парламенті, який прес-служба ВР надає “з огляду на численні коментарі у ЗМІ з приводу начебто порушень Регламенту Верховної ради України під час голосування за кандидатуру прем`єр-міністра України на пленарному засіданні 11 грудня”.

Арсеній Яценюк
УНІАН
Арсенія Яценюка звинувачували в порушенні регламенту.
Як заявляє прес-служба, “повернення до повторного голосування за кандидатуру Юлії Тимошенко на посаду прем‘єр-міністра України на пленарному засіданні Верховної ради України у вівторок, 11 грудня, ґрунтується на вимогах Регламенту Верховної ради України і є усталеною парламентською практикою”.

Зокрема, йдеться в коментарі, за висновками Комітету Верховної ради України з питань Регламенту, депутатської етики та забезпечення діяльності Верховної ради України, згідно з частиною 3 статті 48 Регламенту, а також статті 29 (ч.1) і статті 50 (ч. 1-2), у разі порушення встановленої цим документом процедури при голосуванні будь-якого акта Верховної ради "народний депутат, інший суб`єкт права законодавчої ініціативи чи його представник можуть звернутися до головуючого на пленарному засіданні із заявою про порушення цього Регламенту при розгляді й голосуванні питання". Зокрема, саме так вчинив представник фракції БЮТ Олександр Турчинов, заявивши про порушення, що мали місце під час першого голосування за кандидатуру Юлії Тимошенко, зауважує прес-служба ВР.

Арсеній Яценюк
УНІАН
Практика повторних голосувань є звичною для українського парламенту, наголошують у його прес-службі.
Згідно з регламентом, "головуючий на пленарному засіданні повинен невідкладно вжити заходів для усунення порушень Регламенту, а у разі порушення процедури голосування або виникнення перешкод, які могли вплинути на результати голосування під час його проведення, провести за рішенням Верховної ради повторне голосування без обговорення". Саме таке рішення на підставі вимог регламенту Верховної ради України і було ухвалено, наголошують автори коментаря.

При цьому прес-служба зауважує, що у Верховній раді України IV-V скликань практика повернення до голосування з того чи іншого питання застосовувалася 184 рази, і наводить перелік цих голосувань.

Залиште свій коментар

Аватар
Залиште свій коментар

Коментарі до посту

Останні Перші Популярні Разом коментарів: