Яценюк побачив підтвердження, що "лист Пинзеника" справжній

Рішення міністра піти у відставку підтверджує, що листа про критичний стан економіки писав саме він.

Екс-спікер Арсеній Яценюк вважає, що рішення міністра фінансів Віктора Пинзеника піти у відставку підтверджує інформацію про його оцінку економічного стану України як критичного.

"Відставка Віктора Пинзеника є яскравим підтвердженням того, що лист про критичний розвиток економічної ситуації в країні дійсно написаний ним і в ньому викладена правда про відношення міністра фінансів до бюджетної політики 2009 року", - заявив депутат.

У свою чергу, Яценюк виразив переконання, що призначення нового міністра фінансів не вплине на виконання державного бюджету на 2009 рік.

На його думку новий міністр фінансів повинен усвідомлювати, що не має політичного майбутнього, оскільки йому доведеться приймати і виконувати дуже непопулярні рішення.

"Якщо ти станеш міністром фінансів, ти повинен відверто сказати: я йду робити реформи і прошу уряд мене підтримати; я не претендуватиму на яскраве політичне майбутнє; результати, яких я досягну, будуть помітні тільки через рік або два. Чи готовий хтось сьогодні це зробити - не знаю", - сказав Яценюк.

При цьому він прогнозує зміну ситуації в країні на краще тільки після того, як Кабінет міністрів зважиться приймати непопулярні дії.

Депутат також не вірить, що після призначенні нового міністра фінансів економічна ситуація в країні покращиться.

"Міністр фінансів тільки один з членів уряду. Але є уряд і є підрозділи уряду, які відповідальні за всю економічну політику в країні. Тому, якщо навіть бачення міністра фінансів ситуації буде іншим, прагматичнішим, то немає гарантії, що таке ж бачення буде і в уряду", - завірив політик. 

Нагадаємо, 13 лютого повідомлялося, що в Кабінеті міністрів і в правлячій коаліції активно обговорюють можливі кандидатури на пост міністра фінансів в уряді Юлії Тимошенко.

Як відомо, глава Мінфіну Віктор Пинзеник подав у відставку 12 лютого. Своє рішення він пояснив тим, що "у нинішніх умовах професійна позиція міністра фінансів стала заручником політики. Змінити цю ситуацію міністр фінансів не може. Як і не може відмовитися від своїх професійних підходів".

Читайте також:
Хорошковський визнав, що захоплюється Пинзеником
Звільнення Пинзеника подали до Верховної ради
Під час "чистки" уряду БЮТ розраховує на комуністів та ПР

Залиште свій коментар

Аватар
Залиште свій коментар

Коментарі до посту

Останні Перші Популярні Разом коментарів: