Яценюк полетить у Нью-Йорк

Делегація України на чолі з главою МЗС Арсенієм Яценюком 24-26 вересня візьме участь в роботі 62-ї сесії Генеральної Асамблеї ООН у Нью-Йорку.

Делегація України на чолі з міністром закордонних справ Арсенієм Яценюком 24-26 вересня візьме участь в роботі 62-ї сесії Генеральної Асамблеї ООН у Нью-Йорку.

Як передає УНІАН, про це повідомив сьогодні на брифінгу речник МЗС Андрій Дещиця.

Арсеній Яценюк
Через казуси виборчого законодавства, глава МЗС України Арсеній Яценюк може позбутися права виборчого голосу
За його словами, плануються виступи Яценюка на зустрічі високого рівня з питань зміни клімату та під час загальнополітичної дискусії сесії.

Крім того, Яценюк зустрінеться з представниками Ради зовнішніх відносин США, з керівництвом організацій української діаспори, бізнесовими колами та американськими єврейськими організаціями. Міністр також проведе ряд двосторонніх зустрічей з керівниками зовнішньополітичних відомств інших держав.

62-га сесія Генеральної Асамблеї ООН офіційно відкриється у Нью-Йорку 18 вересня. Планується, що у ході основної частини сесії буде розглянуто понад 160 пунктів порядку денного, зокрема, питання забезпечення миру та безпеки, боротьби з тероризмом, захисту прав людини і навколишнього середовища, питання соціального і економічного розвитку.

Також у відомстві не виключають, що у зв'язку з поїздкою міністр не зможе проголосувати на позачергових парламентських виборах в Україні.

"Поки що не відомо, як міністр, який відбуде на сесію Генеральної Асамблеї ООН і повертаючись в Україну, чи він зможе проголосувати. На даний момент здається, що ні", - сказав Дещиця.

При цьому він нагадав, що згідно із внесеними змінами до виборчого законодавства, особи, які перетнуть кордон до 24 вересня, можуть написати заяву до дільничної виборчої комісії з проханням включити їх до списку виборців. Така заява розглядатиметься кожною виборчою комісією впродовж двох днів, тобто до 26 вересня. Після 26 вересня вносити зміни до списків виборців вже не можна.

"Особи, які прибудуть на закордонну виборчу дільницю після 26 вересня, не зможуть взяти участь у виборах, оскільки закордонна виборча комісія не зможе внести їх у списки. Це також стосується і українських громадян, які повертаються в Україну з-за кордону після 27 вересня, оскільки цього дня закінчується термін подачі даних до окружних виборчих комісій про тих осіб, які виїхали за кордон”, - пояснив Дещиця.

Як повідомлялося, минулого тижня Конституційний суд відкрив провадження за поданням президента України щодо неконституційності положень закону про вибори щодо виключення зі списків виборців відповідною дільничною виборчою комісією осіб, які за відомостями, що подаються органами Державної прикордонної служби за три дні до окружних виборчих комісій, фактично перетнули державний кордон України і на момент подання відомостей відсутні дані про їх повернення на територію України.

Залиште свій коментар

Аватар
Залиште свій коментар

Коментарі до посту

Останні Перші Популярні Разом коментарів: