Яценюк просить Європу підписати газову угоду з Україною

Депутат вважає, що Європа повинна втрутитися в конфлікт між Україною та Росією. Деталі - на відео (без коментарів. АР).

Екс-голова Верховної ради Арсеній Яценюк вважає, що газовий конфлікт має підштовхнути Європейський Союз до підписання договірної бази з Україною щодо транзиту російського газу.

Про це він заявив у Парижі під час міжнародного симпозіуму "Новий світ, новий капіталізм", який проходить за ініціативою президента Франції Ніколя Саркозі.

Яценюк вважає, що лише Європейський Союз може вирішити проблему газових взаємин між Україною та Росією.

"Зараз - це не економіка, це політика. І в нинішній ситуації важливо, щоб саме Євросоюз зіграв роль третейського судді, тому що ми на двосторонньому рівні вже не можемо домовитися з Росією", - зазначив він.

При цьому депутат додав: "Це великий мінус як для російської, так і для української дипломатії, і не тільки, але й для усіх економічних агентів та відповідальних за енергетичну політику".

Відповідаючи на запитання про можливу критику України за невиконання зобов`язань перед ЄС з транзиту газу, Яценюк зауважив, що на сьогодні між Україною та Євросоюзом немає договірної бази щодо транзиту російського газу.

"Це те, про що ми говоримо протягом останніх трьох років. Після конфлікту 2006 року, коли в нас була подібна ситуація з газом, Європа почала процес створення єдиної енергетичної політики. Ми просили лише одне - включити Україну в частину цієї енергетичної політики, тоді ми мали б взаємні зобов`язання", - наголосив Яценюк.

Крім того, Яценюк переконаний, що різке погіршення фінансових показників “Газпрому” у зв`язку із різким падінням цін на енергоносії стало одним з чинників українсько-російського газового конфлікту. Він повідомив, що, за деякими оцінками, кредиторська заборгованість "Газпрому" в цей час досягла 61 млрд. дол.

Нагадаємо, сьогодні до Києва прибуває прем'єр-міністр головуючої в ЄС Чехії Мірек Тополанек на запрошення Юлії Тимошенко. Глави уряду обговорять газовий конфлікт.


Залиште свій коментар

Аватар
Залиште свій коментар

Коментарі до посту

Останні Перші Популярні Разом коментарів: