Яценюк: Україна на грані африканської демократії

Суперник прем'єра і ПР на президентських виборах звинуватив їх у змові, намірі розділити Україну та скасувати прямі президентські вибори.

Проведення прямих виборів президента України опинилося під питанням, оскільки в політичних колах зараз тривають активні переговори щодо їхнього скасування.

Про це заявив екс-спікер Верховної ради, лідер "Фронту змін" Арсеній Яценюк.

За словами політика, зараз "головне питання в тому, чи буде кампанія". Яценюк відзначив, що зараз лідер Партії регіонів Віктор Янукович і прем'єр Юлія Тимошенко "обговорюють спільний союз" і "проводять переговори за повною програмою".

Яценюк також розповів, що ще у вересні було узгоджено проект Конституції, "який у мене як у спікера був на столі". В цьому документі, за словами екс-голови ВР, передбачалося поділити "країну на двох", "перенести вибори президента до парламенту, відстрочити вибори до парламенту та місцевих рад, - абсолютно зрозумілий комплект, африканська демократія".

Яценюк висловив переконання, що "якщо цей крок Януковича і Тимошенко вдасться, "тоді нарешті в країні з`явиться жорстка опозиція, яка не дозволить відібрати в українського народу право, – напевно, одне з останніх прав – прямі вибори президента".

Водночас лідер "Фронту змін" зазначив, що якщо вибори відбудуться, то необхідно буде посилити повноваження президента. "Щоб відновити керованість державою, новий президент повинен мати інші повноваження. Іншого шляху немає, - ми або відновимо керованість державою, або втратимо країну. Наголошую: втратимо, тому що її поділять, пошматують", - зазначив Яценюк.

Відповідаючи на запитання про свої шанси стати президентом, Яценюк висловив упевненість в своєму успіху: "У мене відповідь одна: я не беру участь у виборчій кампанії, я її виграю. Цю позицію я не змінюю".

Нагадаємо, за інформацією ЗМІ, БЮТ і Партія регіонів попередньо погодили проект "Великого договору", який передбачає створення широкої коаліції, а також текст нової Конституції.

За інформацією джерел, це сталося в суботу під час чергової зустрічі політиків і переговорів про створення широкої коаліції у Верховній раді.

Інформацію ЗМІ про переговори щодо створення нової коаліції підтвердили деякі "регіонали", не назвавши, щоправда, учасників цього об'єднання.

В той же час, лідер фракції БЮТ Іван Кириленко створення коаліції з регіоналами та спільну з ними роботу над новою Конституцією спростував.

Читайте також:

Тимошенко нагадали, що Янукович "крав зі швидкістю 60 доларів на секунду"

Ющенко дав добро на об’єднання БЮТ з Партією регіонів

"Регіони" визнали, що вони намагаються створити нову коаліцію

Тимошенко і Янукович домовилися про "широку коаліцію"

Залиште свій коментар

Аватар
Залиште свій коментар

Коментарі до посту

Останні Перші Популярні Разом коментарів: