Яценюк: Янукович розрахувався українським ураном за теплий прийом

Арсеній Яценюк вважає вивезення урану з України своєрідною "платнею" Януковича за теплий прийом у США, що автоматично позбавляє Україну матеріалу для відновлення статусу ядерної країни.

Згода на вивезення високозбагаченого урану з України є "платежем" за гарну зустріч на Заході президента Віктора Януковича.

Про це заявив депутат від НУНС Арсеній Яценюк у вівторок в ефірі одного із українських телеканалів.

За його словам, Україна в 1990-х роках відмовилася від статусу ядерної зброї. Це було зроблено під тиском Росії та США. Україна отримала так званий Будапештський меморандум. "Цікавий папір, тільки він зовсім нічого не гарантує", - нагадав депутат.

Він зазначив що збагачений уран в України наразі залишився в Севастополі, Харкові і Києві: "Його там десятки кілограмів, але він є матеріалом для відновлення Україною статусу ядерної країни".

"Підкреслюю, я категоричний противник ядерної зброї. Але вважаю, й . Треба розібратися з Іраном, в першу чергу, Північною Корею та терористами, які на цьому заробляють", - зазначив Яценюк.

"Україна, звичайно, може вивести свій уран. Я так розумію Янукович уже погодився на вивезення цих ядерних матеріалів. Але ми вивозимо ці ядерні матеріали, і остаточно позбавляємося переговорної позиції в цьому плані", - сказав він.

Політик поки не вбачає в проведених переговорах ніякої перемоги: "Це були не перемовини, а платіж за те щоб на Заході гарно зустріли".

"Так міжнародні переговори не проводяться. Якщо б така ситуація відбувалась з Росією чи США, повірте мені, їхній президент отримував би максимум зиску для країни. Ми поки нічого не отримали, і так бачу нічого не отримаємо", - зазначив Яценюк.

Також відомо, що лідер Всеукраїнського об'єднання "Свобода" Олег Тягнибок вважає, що рішення про передачу українських запасів високозбагаченого урану США є диверсією проти національної безпеки України.

Нагадаємо, 12 квітня під час візиту президента Януковича до США Україна представник Білого дому Роберт Гіббс повідомив, що Україна до 2012 року відмовиться від використання високозбагаченого урану і переорієнтує дослідницькі центри на роботу з низькозбагаченим паливом.

Читайте також:

Росія вивезе високозбагачений уран з України, Білорусі та Чехії

Мєдвєдєв домовився з Януковичем про травневий візит до Києва

Янукович умовив Мєдвєдєва розглянути нові газові пропозиції

Янукович добровільно віддав останній збройовий уран

Залиште свій коментар

Аватар
Залиште свій коментар

Коментарі до посту

Останні Перші Популярні Разом коментарів: