Яценюк: Ющенко зробив багато, щоб вважатись антиросійським політиком

"Той рівень дипломатичних стосунків, який сьогодні існує між Україною і Росією, неприйнятний", - підкреслив він.

Заява президента РФ Дмитра Мєдвєдєва про перенесення приїзду російського посла до Києва відображає високий рівень напруженості у відносинах між країнами, вважає колишній глава МЗС і лідер "Фронту змін" Арсеній Яценюк.

"Я думаю, що це свідоцтво дуже високої температури наших двосторонніх стосунків. Я хотів би підкреслити, що в принципі тут проблематика і з українського, і з російського боку", - заявив Яценюк.

В той же час він визнав, що президент Віктор Ющенко своїм політичним курсом дав привід для того, щоб називати його політику антиросійською.

"Звичайно, діючий президент України дав дуже багато приводів для того, щоб вважати його політику антиросійською. Але цим негайно скористалися наші російські партнери. І таким чином, це хронічне захворювання перейшло в надзвичайно гостру стадію", - сказав Яценюк.

"Той рівень дипломатичних стосунків, який сьогодні існує між Україною і Росією, неприйнятний", - підкреслив він.

Проте Яценюк застеріг Кремль від втручання у передвиборні справи України. "Якщо це відбуватиметься, це буде найбільша помилка", - сказав він.

"Україна як держава не зміниться", - сказав Яценюк, передбачивши в той же час, що формат відносин зміниться.

"Будь-яка участь будь-якої іноземної держави у виборчій кампанії іншої країни погано обертається для цієї іноземної держави", - підкреслив він.

Коментуючи конкретні заяви Мєдвєдєва, Яценюк висловив певну незгоду. Зокрема, це стосується відносин України з Грузією і дій грузинського президента Михайла Саакашвілі по відношенню до Південної Осетії.

"Те, що зробив Саакашвілі, я не підтримую, але всі постачання озброєнь (Україною до Грузії) зроблені в рамках міжнародних норм", - зазначив Яценюк.

Крім того, за його словами, в Україні ніхто не збирається ставити питання про дострокове виведення російського Чорноморського флоту з Севастополя, але в той самий він піддав критиці і тих українських політиків, які ставили питання про перегляд орендної плати за перебування флоту в Севастополі.

Яценюк також визнав той факт, що новий формат у взаєминах Росії і України складеться тільки після проведення в його країні президентських виборів (у січні 2010 року).

"Новий порядок денний - нове завдання для нового президента України", - додав Яценюк.

Читайте також:

Ющенко і МЗС готуються відповісти Мєдвєдєву

Мєдвєдєв пригадав Ющенку усі його антиросійські провокації

РФ відмовилась відправляти посла в Україну через "антиросійського" Ющенка

Яценюк вважає своїм головним конкурентом Януковича

Залиште свій коментар

Аватар
Залиште свій коментар

Коментарі до посту

Останні Перші Популярні Разом коментарів: