Яценюк запропонував створити в Україні аналог "Газпрому"

За його словами, всі державні газопроводи в Україні повинні бути передані у власність "Нафтогазу України".

В Україні необхідно запровадити державну монополію на ринку природного газу і створити структуру, що нагадує "Газпром" в Росії. Про це заявив колишній спікер Верховної ради, лідер "Фронту змін" і один з потенційних кандидатів на пост президента України Арсеній Яценюк.

"Я виступаю за створення потужного енергетичного монстра в Україні", - пояснив свою думку Яценюк.

За його словами, всі державні газопроводи в Україні повинні бути передані у власність "Нафтогазу України". Саме на його основі, мабуть, Яценюк і має намір створювати аналог "Газпрому". Політик також підкреслив, що "Нафтогаз" повинен стати єдиною компанією, яка купує газ у виробників.

Варто відзначити, що "Нафтогаз України" вже зараз є вертикально інтегрованою нафтогазовою компанією, яка виробляє восьму частину ВВП України. Вона займається видобутком нафти і газу, транспортуванням енергоресурсів та доставкою їх споживачам. Основним партнером "Газпрому" на Україні є саме "Нафтогаз".

У 2009 році в Україні висловлювалося кілька пропозицій щодо реформування "Нафтогазу", який опинився в складному фінансовому становищі і змушений був попросити допомоги в уряду. Зокрема, в апараті президента Віктора Ющенка підтримують реформу "Нафтогазу" за європейським зразком: він передбачає виділення з компанії "Укртрансгазу" - оператора газотранспортної системи країни. Раніше неодноразово зазначалося, що така реформа поставила б під загрозу постачання газу з Росії до Європи транзитом через Україну, тому що "Газпром" підписував контракти з "Нафтогазом", а не "Укртрансгазом".

Читайте також:

"Газпром" боїться, що в України закінчаться гроші

"Газпром" підтвердив оплату Україною постачань газу у серпні

"Нафтогаз" розрахувався з Москвою за серпневий газ

"Нафтогаз" збирає 667 мільйонів, щоб розплатитися з Москвою

Залиште свій коментар

Аватар
Залиште свій коментар

Коментарі до посту

Останні Перші Популярні Разом коментарів: