Яценюк знайшов в Україні нових газових посередників

Депутат прогнозує, що перед Україною через два місяці постане серйозна проблема – як вчасно платити за російський газ.

Народний депутат від фракції НУ-НС, лідер "Фронту змін" Арсеній Яценюк вважає, що тільки Генпрокуратура і суд мають давати оцінку законності дій СБУ і НАК "Нафтогаз України".

Про це він заявив в ефірі 5 каналу.

Депутат зазначив, що протистояння СБУ і народних депутатів в офісі НАК "Нафтогаз України" висвітлювалося багатьма закордонними ЗМІ і стало ще однією подією, що дискредитує Україну на міжнародній арені.

"Боротьба на газовому ринку – це боротьба за гроші, боротьба за владу, боротьба з усіма, але боротьба проти українців", – сказав Арсеній Яценюк.

Він також зазначив, що сьогодні на газовому ринку України замість колишнього посередника (компанії "РосУкрЕнерго") з’явився новий - російський "Газпром".

"Недавно повернувся з Івано-Франківська, і там мені розповіли, що, виявляється, є ще одна компанія, яка продає газ на території України. Якась компанія "Тандем", яка зареєстрована, здається, в Дніпропетровську", - заявив Яценюк.

Також він зазначив, що у такій ситуацій стає зрозумілим, чому запропонований ним законопроект щодо державної монополії на ринку газу "вже валяється другий місяць в парламенті, і він фактично зупиняється тими фракціями, які так щиро висловлювали свою позицію щодо прибирання посередників".

Він також підкреслив, що сьогодні країна використовує газ із тих 11 млрд. кубометрів, "навколо якого йде боротьба" (газ із підземних газосховищ), а російський газ використовується мало. У зв’язку з цим Яценюк припустив, що перед Україною "через два місяці" постане серйозна проблема – як вчасно платити за російський газ (коли зросте його споживання). Депутат не виключив, що "частина цього російського кредиту, яка гіпотетично мала бути отримана, повинна використатися на погашення газових боргів України".

Читайте також:

Заява Путіна про відключення Україні газу налякала Євросоюз

СБУ намагалася обшукати приміщення "Укртрансгазу"

Ющенко підтримав СБУ у справі проти "Нафтогазу"

Що шукали у "Нафтогазі"?

Залиште свій коментар

Аватар
Залиште свій коментар

Коментарі до посту

Останні Перші Популярні Разом коментарів: