Яценюк зустрівся із сербським колегою

Міністри обговорили проблеми Косова, визнання геноциду українського народу і домовилися зустрітися наступного разу в Україні.

Міністр закордонних справ Арсеній Яценюк і міністр закордонних справ Сербії Вук Єремич обговорили шляхи розвитку двостороннього співробітництва.

Про це Українським Новинам повідомила прес-служба Міністерства закордонних справ.

Відповідно до повідомлення, сторони обговорили співробітництво на міжнародній арені й актуальні проблеми міжнародної політики.

Міністри домовилися провести політичні консультації на рівні заступників міністрів закордонних справ, а також консульські консультації з метою лібералізації візового режиму.

Яценюк і Єремич обговорили також економічне співробітництво й домовилися проаналізувати договірно-правову базу й визначити пріоритетні угоди, які можна підписати під час зустрічі глав держав.

Крім того, сторони обговорили проблему Косово й Метохії.

Яценюк підкреслив, що Україна - за мирне улагодження косовської проблеми й у зв'язку з цим очікує відповідного рішення Ради безпеки ООН як органу, на який покладено головну відповідальність за підтримку міжнародного миру й безпеки.

Сербська сторона підтримала ініціативу Яценюка провести восени в Україні конференцію щодо "заморожених конфліктів".

Під час зустрічі сторони також обговорили розвиток української й русинської меншин у Сербії й визнання міжнародним співтовариством Голодомору 1932-33 років геноцидом українського народу.

Яценюк запросив Єремича відвідати Україну в зручний для нього час.

Як повідомляло агентство, Яценюк відбув у Сербію для зустрічей із владою.

Залиште свій коментар

Аватар
Залиште свій коментар

Коментарі до посту

Останні Перші Популярні Разом коментарів: