Яценюк зустрівся з учасниками ГА ООН

Міністр закордонних справ України Арсеній Яценюк обговорив з лідерами різних країн світу актуальні питання.

Міністр закордонних справ України Арсеній Яценюк обговорив зі своїми чеським та словацьким колегами питання візової політики.

Арсеній Яценюк
Архів
Міністр закордонних справ України Арсеній Яценюк
Як повідомили у прес-службі Міністерства закордонних справ України, про це поінформував речник МЗС Андрій Дещиця. За його даними, 24 вересня у рамках візиту до Нью-Йорка Яценюк провів низку двосторонніх зустрічей з главами зовнішньополітичних відомств іноземних держав, які беруть участь у роботі 62-ї сесії Генеральної Асамблеї ООН.

Під час зустрічі з міністром закордонних справ Чеської Республіки Карелом Шварценбергом основу увагу було приділено питанням візової політики Чехії у зв’язку із запланованим вступом цієї країни в Шенгенську зону.

З цією метою сторони домовилися провести двосторонні консультації з консульсько-правових питань. Крім цього, співрозмовники підтвердили зацікавлення у розвитку регіональних ініціатив, зокрема участь України у заходах, які проводяться в рамках діяльності Вишеградської групи.

Тема спрощення візового режиму для українських громадян була однією із головних у ході бесіди з Арсенія Яценюка з міністром закордонних справ Словацької Республіки Яном Кубішем. Сторони домовилися найближчим часом укласти угоду про малий прикордонний рух між Україною та Словаччиною, за основу якої було б взято нещодавно підписану подібну угоду між Україною та Угорщиною.

Цього ж дня відбулася зустріч Яценюка з міністром закордонних справ Іраку Хошіяром Зібарі, який поінформував про завершення процедур щодо відкриття Посольства Іраку в Україні, що стане новим етапом у розвитку двосторонніх відносин.

Глава українського МЗС провів також зустріч з президентом Республіки Коморські острови Ахмедом Абдалахом Самби. У ході зустрічі сторони погодилися з необхідністю встановлення найближчим часом дипломатичних відносин для активізації двосторонньої співпраці, зокрема у галузі будівництва та підготовки в Україні висококваліфікованих кадрів.

Упродовж дня відбулися також зустрічі міністра закордонних справ України з президентом Ісландії, прем’єр-міністром Канади, Принцом Монако, міністрами закордонних справ Швеції та Маврикію.

Арсеній Яценюк зустрівся також із представниками української громади Америки, провідним представникам якої вручив державні відзнаки з нагоди 16-ї річниці Незалежності України.

Вітаючи присутніх, Яценюк зазначив, що діяльність українських громадських організацій США стала надійною опорою для України не лише у розвитку українсько-американських відносин, а й у відстоюванні інтересів України на міжнародній арені.

Як повідомляв iPlus, міністр закордонних справ України Арсеній Яценюк перебуває у Нью-Йорку з метою участі у 62-й сесії Генеральної асамблеї Організації Об’єднаних Націй.

Залиште свій коментар

Аватар
Залиште свій коментар

Коментарі до посту

Останні Перші Популярні Разом коментарів: