В Одесі представники ТЦК нарвалися на новий скандал – огляд новин

В Одесі представники ТЦК нарвалися на новий скандал – огляд новин

В Одесі представники ТЦК дедалі частіше перевіряють документи в чоловіків у громадському транспорті / Колаж: ТСН.ua

Мотивацію такий підхід відверто не додає.

В Одесі не вщухають скандали з представниками ТЦК. Знову епіцентром подій став громадський транспорт, тільки тепер військкоми сварилися з пенсіонерами.

Всі подробиці нового інциденту – дивіться в ексклюзиві Вікторії Гнатюк на TSN.UA.

Нова сварка з ТЦК

"Іди, з орками воюй!" – так закінчився новий конфлікт із ТЦК. Цього разу з представниками військкомату в маршрутці сварилася пенсіонерка.

Звісно, ніхто не став розбиратися, що це за працівники та чи були вони на фронті. Втім, у такі моменти людей це чомусь мало цікавить. Останнім часом Одеса стала чи не епіцентром скандалів між представниками військкоматів і цивільними. Там то силоміць витягують людей з маршрутки, то просять вийти по-доброму для перевірки документів й отримують у відповідь повне ігнорування.

Такі методи відлякують військовозобов'язаних

Звісно, такі силові протиправні методи зовсім не мотивують чоловіків іти на фронт, адже в наявності – порушення прав людини. Про це, зокрема, 17 січня заявив уповноважений з прав людини Дмитро Лубінець в інтерв'ю виданню НВ.

"Згідно з нашою Конституцією, військові підрозділи не можуть брати участь в обмеженні прав громадян України, навіть якщо юридично у нас запроваджений воєнний статус. Це пряма норма нашої Конституції. Я, наприклад, не зрозумів: якщо у нас всі бачать проблеми по діяльності саме ТЦК, то чому ми додаємо їм повноваження, щоб вони перевіряли документи? У нас є органи, які перевіряють документи громадян України,  це Національна поліція в першу чергу, Державна прикордонна служба, Національна гвардія. Але точно не військові".

Ворог нікуди не подівся

Так, за порушення прав громадян винні мають відповідати, втім, нікуди не подівся і ворог, війну за нас ніхто не виграє, та й ризик, що росіяни можуть знову підійти, нікуди не подівся. Про це військові відверто говорять під час інтерв'ю.

Жорін вступився за військових

Власне, днями вступився за військових і майор ЗСУ, екскомандир полку "Азов", заступник командира 3-ї окремої штурмової бригади Максим Жорін. Він зазначив, що серед працівників ТЦК і справді багато бійців з передової, котрі пережили тяжкі поранення, і додав, що люди до всіх них мають ставитися з повагою. Але й не заперечує, що є працівники ТЦК, які переходять межі, а отже – мають за це відповідати.

Зеленський про мобілізацію

Однак днями Зеленський у своєму новому інтерв’ю британському телеканалу Chanel 4 News заявив, що не бачить потреби мобілізовувати на війну пів мільйона людей.

Що із законопроєктом про мобілізацію

Наразі глухо і з новою версією законопроєкту про мобілізацію. В Міноборони переконували, що найближчими тижнями документ потрапить до Ради, орієнтовна дата – 6 лютого, але нардепи його досі в очі не бачили, тож і невідомо, що в майбутньому законі переробили, а що ні. Тож дехто з нардепів взагалі виступає за повне переписування документа. Про це стало відомо виданню "Українська правда" з власних джерел.

"Ми, м'яко кажучи, розгнівані, бо не бачимо особливого покращення тексту. Незрозуміло, що реально там переписали. Ну ніяк не зберемо ми голосів під інші формулювання того самого, що було в першій версії. Треба його реально переписати".

А все ж питання до роботи ТЦК залишаються, і дуже серйозні. Так і хочеться запитати: ви дійсно думаєте, що після "обличчям у підлогу" мотивації стане більше? От і подумайте.

Читайте також:

Повʼязані теми:

Наступна публікація