Україна повністю перезапустить відносини із НАТО – міністр оборони

Дата публікації
Перегляди
5475
Поділитись:
WhatsApp
Viber
Україна повністю перезапустить відносини із НАТО – міністр оборони

Фото: Міністерство оборони України

У рамках нового формату всі нинішні програми співпраці України та НАТО зведуть докупи.

Найближчим часом НАТО та Україна ухвалять рішення про новий формат відносин.

Про це заявив міністр оборони України Андрій Загороднюк на зустрічі із журналістами наприкінці візиту до штаб-квартири НАТО, пише "Європейська правда".

"Ми перезапускаємо формат роботи з НАТО, робимо його більш практичним", - сказав міністр.

Рішення перебуває на стадії переговорів, які також продовжать під час візиту Північноатлантичної ради до України наступного тижня.

"Буде документ, але ми його не встигнемо зробити так швидко, на наступний тиждень. Ми розраховуємо, що перші документи будуть підписані цього року", - зазначив Загороднюк.

У рамках нового формату всі нинішні програми співпраці України та НАТО зведуть докупи.

"НАТО запровадило підхід "одна країна - один план", тому підтримка України буде надаватися в рамках однієї програми. Ми станемо першою країною, яка рухатиметься за цим підходом", - сказав міністр.

Загороднюк розповів, що сторона НАТО повідомила, що новий формат передбачає визначення пріоритетів. Першим із них стане перехід української армії на натівські стандарти.

"Ми змінюємо структуру Генштабу, переглядається функціонал, переглядаються самі органи. Паралельно ми розроблюємо свої нові статути на базі STANAG (стандарт НАТО - ред.). Буде дорожня карта, план, після виконання якого ми можемо говорити, що досягли повної оперативної сумісності з Альянсом", - сказав Загороднюк.

Другий пріоритет - система управління військовою кар’єрою, управління персоналом, професійна військова освіта, зокрема сержантсько-старшинського складу.

Загороднюк також розповів, що є домовленість про те, щоби прописати план досягнення сумісності з конкретними строками виконання. Водночас ці терміни наразі ще не узгоджені.

Водночас Міністерство оборони та Міністерство закордонних справ України вважають неефективною ідею переподання заявки на отримання Плану дій щодо членства в НАТО.

"Ми можемо підтверджувати і надсилати заяву скільки завгодно, але навіщо? Краще концентруватися на практичних результатах", - пояснив Загороднюк.

Заступник міністра закордонних справ Єгор Божок зазначив, що уряд вважає чинною заявку, подану Україною 2008 року.

"Ми вже подали заявку до ПДЧ і повторювати вже подане – неефективно. Ми можемо діяти методом папуги, а можемо вести серйозну роботу. Якщо ми будемо щодня повторювати, що хочемо в НАТО, хочемо ПДЧ, і все – то в результаті ніякого ПДЧ не отримаємо. Тому зараз ми налаштовані на те, щоби, не підтверджуючи цю заявку, досягти військових критеріїв членства в НАТО", - пояснив Божок.

Раніше генсек НАТО закликав членів альянсу активніше підримувати Україну.

Повʼязані теми:

Дата публікації
Перегляди
5475
Поділитись:
WhatsApp
Viber
Наступна публікація