Є евакуйовані, деякі відмовляються від евакуації: голова Чернівецької ОДА про ситуацію з паводками

Дата публікації
Перегляди
2983
Поділитись:
WhatsApp
Viber
Є евакуйовані, деякі відмовляються від евакуації: голова Чернівецької ОДА про ситуацію з паводками

Фото: Чернівецька ОДА у Facebook

Соціальні виплати в першу чергу будуть спрямовані у населені пункти, які найбільше постраждали.

У Чернівецькій області через негоду евакуювали понад 100 людей, з них 24 дитини, а мешканці села Лунка у Герцаївському районі, які залишилися відрізаними від сполучення, відмовляються від евакуації.

Про це ТСН.ua розповів голова Чернівецької ОДА Сергій Осачук.

"Є евакуйовані. Понад 100 людей, з них 24 дитини. Є така досить несподівана ситуація, коли у Герцаївському районі у селі Лунка 13 домогосподарств, які залишились відрізаними від твердого сполучення на підвищенні, на острові, відмовляються від евакуації. Староста села, і голова громади, і райдержадміністрація, і ДСНС просять, пропонують, але вони відмовляються. Вони посилаються на свій досвід великої повені 2008 року: кажуть, що їхні будинки не затопить, а якщо і буде підніматися вода, то вони піднімуться на другий поверх", - повідомив Осачук.

Він також додав, що наразі у місті Чернівці критична ситуація склалася на Калинівському ринку, який повністю затопило. "Критична ситуація на комунальному підприємстві Чернівців - Калинівський ринок. Дві доби підприємці виносили свій товар, вивозили, і наразі тут чергують, практично цілодобово, спостерігаючи за тим, як уже до крайніх рядів вода з Пруту надходить. Гідрометеорологічний прогноз на після обіду такий, що вода може піднятися ще на півтора метри і таким чином затопити наступні квартали", - додав голова Чернівецької ОДА.

Сергій Осачук запевнив, що у разі потреби влада готова до евакуації, а соціальні виплати в першу чергу будуть спрямовані у населені пункти, які найбільше постраждали від паводків. "Ми обов'язково всіх підтримуємо, в кого яка є потреба. Є велика кількість автобусів у разі необхідності для евакуації. Усі забезпечені продуктами харчування. Особливий контроль і наголос на сім'ях у складних життєвих обставинах. Департамент соціального захисту, в першу чергу, звертає на них увагу, так само соціальні виплати спрямовуються в першу чергу в населені пункти районів, які постраждали", - наголосив він.

Раніше повідомлялося, що інтенсивні опади протягом 22-23 червня призвели до ускладнення паводкової обстановки у Івано-Франківській, Чернівецькій, Львівській та Закарпатській областях. Там залишаються підтопленими 187 населених пунктів та майже 5 тисяч будинків, евакуйовано – 389 осіб, з них 76 дітей (Івано-Франківська – 285, Чернівецька – 101, з них 27 дітей.

Нагадаємо, що 23 червня паводок на Буковині пошкодив газорозподільчі підземні й надземні газопроводи. Без блакитного палива залишилися декілька сіл, а газопостачання Чернівців опинилося під загрозою.

Надзвичайна ситуація: на Західній Україні очікують пік негоди

Надзвичайна ситуація: на Західній Україні очікують пік негоди

Повʼязані теми:

Дата публікації
Перегляди
2983
Поділитись:
WhatsApp
Viber
Наступна публікація