"Є країни, які налаштовані скептичніше". Кулеба заперечив, що Угорщина блокує вступ України до ЄС

Останні

Більше новин

Популярні

Більше новин

Коментують

Більше новин

Разом із тим, він не знає жодної країни ЄС, яка б була проти інтеграції.

У питанні досягнення Україною перспектив членства у Євросоюзі Угорщина не є країною, яка блокує цей процес. Серед держав-членів ЄС є більш скептично налаштовані щодо членства України в ЄС, але ніхто із них не виступає проти інтеграції.

Таку думку висловив віцепрем’єр-міністр з питань європейської та євроатлантичної інтеграції Дмитро Кулеба в інтерв'ю "Радіо Свободі".

За словами Кулеби, після того, як між Києвом і Будапештом виникла певна суперечка, влада Угорщини дійсно почала блокувати засідання Комісії "Україна-НАТО". Однак наша держава намагається врегулювати проблеми, а Будапешт підтримує запроваджені санції проти РФ.

"Угорщина ніколи не заперечувала європейської перспективи України. Це правда, що після того, як у нас виникла з ними суперечка певна, Угорщина почала блокувати засідання Комісії Україна-НАТО. Але в ЄС Угорщина підтримує санкції проти Росії, запроваджені у відповідь на агресію проти нашої держави. І в принципі нічого не блокує. І в нас є двосторонній наш трек, де ми намагаємося вирішувати проблеми. Але я не бачу і ніколи не чув, щоб Угорщина заперечувала європейську перспективу України", - сказав Кулеба.

Також віцепрем’єр-міністр додав, що серед держав-членів ЄС є ті країни, які більш скептично налаштовані щодо членства України в Євросоюзі. Але, наголошує Кулеба, жодна із них не виступає проти інтеграції.

"Збалансовуючи їхні інтереси, формується і позиція ЄС. Але я не знаю жодної країни Єропейського Союзу, яка виступала би проти того, щоб Україна максимально наблизилася до ЄС і стала невід’ємною частиною широкого європейського простору", - підсумував Кулеба.

Як відомо, Угорщина вимагала від України відтермінування імплементації мовної статті закону про освіту, а також скасування його дії на приватні навчальні заклади. Через ухвалення цього закону вона блокує співпрацю України та НАТО, зокрема зустрічі комісії Україна-НАТО на високому рівні.

Повідомлялося, що Угорщина зніме вето на переговори України з НАТО у разі повернення закарпатським угорцям права на навчання рідною мовою. Окрім цього, вона надасть 50 млн євро на розвиток прикордонної інфраструктури.

Відео Угорщина все ж зняла накладене напередодні вето на резолюцію НАТО щодо України

У Києві гостюють 30 представників НАТО на чолі з генсеком Єнсом Столтенберґом. Він уже провів засідання комісії Україна-НАТО, виступив у Верховній Раді та поспілкувався тет-а-тет із президентом Володимиром Зеленським. Гарант заявив, що план дій щодо членства в альянсі залишається актуальним для України.    

Угорщина все ж зняла накладене напередодні вето на резолюцію НАТО щодо України

Залиште свій коментар

Вибір редакції