Лікарі радять проводити щеплення.
Випадків зараження коронавірусом в Україні станом на вечір 27 лютого не зафіксовано. П'ятеро українців інфіковані ним і перебувають за кордоном - четверо в Японії і одна жінка в Італії. Водночас для українців нині більш небезпечніша інша хвороба - грип. Відсоток щеплення від нього дуже низький, українці часто займаються самолікуванням, зволікають зі звернення до лікарів, а тому за сезон уже померли 48 людей.
Про це йшлося в ефірі програми "Право на владу" на телеканалі "1+1".
"В країні зараз сезон підвищеної захворюваності на грип та гострі респіраторні вірусні інфекції. Щотижня хворіє близько 200-240 тисяч людей, яким надається медична допомога. Навіть є летальні випадки. Є проблема - навіть за наявності вакцини від грипу ми не вакцинуємося. 1,5-2% населення вакцинується від грипу. А грип і коронавірус, як грипоподібне захворювання, в першу чергу досить невибагливе, досить жорстке до певних груп ризику у людей, у яких є, наприклад, медичні проблеми, з хронічними захворюваннями, із захворюваннями імунної системи, і пізнє звернення до лікаря під час грипу або грипоподібного захворювання може призводити до того, що лікарі не в змозі будуть надати якісну та ефективну медичну допомогу. Тому, в першу чергу, ми повинні вакцинуватися від тих хвороб, від яких можна захиститися, від грипу зокрема. На другій стадії ми повинні вчасно консультуватися з лікарем. Адже саме лікар повинен ухвалювати тактику лікування", - сказав заступник міністра охорони здоров'я, головний санітарний лікар держави Віктор Ляшко.
Доки увага прикута до коронавірусу, в Україні тільки від свинячого грипу померли 10 людей.
"Для України грип сьогодні на першому місці з небезпеки, оскільки грип є, грип циркулює і цьому епідсезоні в нас померли 43 особи від грипу (Центр громадського здоров'я МОЗ дає цифру у 48 осіб - ред.). Тому від грипу ми повинні захищатися такими ж методами, як і від коронавірусної інфекції. У першу чергу, від грипу є ефективний захист профілактики як вакцинація. І пандемічний штам грипу, так званого свинячого, він входить до складу зони вакцин і люди повинні робити щеплення, оскільки це ефективний захист грипу, який циркулює на території нашої держави", - зазначив Віктор Ляшко.
Поки всі налякані коронавірусом, 43 людини в Україні померли від звичайного грипу.Поки всі налякані коронавірусом, 43 людини в Україні померли від звичайного грипу. Сьогодні на першому місці у списку вірусних небезпек для України – звичайний грип. В цьому сезоні від нього померли 43 особи. Від свинячого грипу – 10 людей. Ефективний захист – щеплення. Про це в ефірі ток-шоу «Право на владу» розповів заступник міністра охорони здоров’я України, головний санітарний лікар України Віктор Ляшко.
Опубліковано ПРАВО НА ВЛАДУ Четвер, 27 лютого 2020 р.
Нагадаємо, спалах вірусу розпочався з ринку морепродуктів та тварин у китайському місті Ухань. Він викликає симптоми, схожі на застуду, але швидко вражає легені й інші органи. Патоген належить до великої родини коронавірусів. Хвороба поширилася вже на десятки країн. Двоє українців підхопили вірус на круїзному лайнері.
Всесвітня організація охорони здоров'я дала офіційну назву новому вбивчому коронавірусу з Китаю - COVID-19. У самому Китаї його раніше назвали NCP (Novel Coronavirus Pneumonia), що означає - пневмонія, яка викликається новим типом коронавіруса.
Перша вакцина від цього типу коронавірусу з'явиться не раніше, ніж через півтора року.
Схоже, джерелом спалаху коронавірусу є якась тварина. Водночас відомо, що вірус може передаватися і від людини людині повітряно-крапельним шляхом. Є підозри, що недуга може передаватися навіть в інкубаційний період, коли носій хвороби не підозрює, що інфікований.
Всесвітня організація охорони здоров'я за підсумками екстреної наради оголосила спалах коронавірусу надзвичайною ситуацією міжнародного значення. Це стало опосередкованим визнанням того, що стримати поширення хвороби не вдається і вона з локальної проблеми набуває глобального масштабу.
Базові рекомендації для уникнення зараження коронавірусом:
- уникати контактів з тваринами;
- не їсти сире або погано оброблене м'ясо;
- уникати контактів з людьми, у яких є ознаки захворювання;
- регулярно та ретельно мити руки.
Детальніше про те, що відомо про загадкову недугу, як вона виникла та чому викликає занепокоєння у медиків – читайте у матеріалі ТСН.ua.