Є певні зрушення: Україна веде складні переговори про додаткові системи Patriot

Є певні зрушення: Україна веде складні переговори про додаткові системи Patriot

Системи Patriot / Фото: Associated Press

Україна веде складні переговори щодо отримання додаткових систем ППО Patriot від країн НАТО.

Україна веде переговори щодо отримання додаткових систем Patriot, але це нелегке завдання.

Про це заявила представниця України при НАТО пані посол Наталія Галібаренко в інтерв'ю "Укрінформу".

Після засідання Ради Україна-НАТО на рівні міністрів оборони у квітні, коли до міністрів альянсу звернувся президент Володимир Зеленський, Німеччина оголосила про рішення поставити до України додатковий комплекс Patriot. Однак, за словами Галібаренко, аж ніяк не всі країни НАТО мають такі системи, необхідні для збиття російських балістичних ракет.

"Ті країни, які мають Patriot, окрім США, мають одиниці таких систем і вимушені зважати на свої можливості з точки зору власної національної безпеки, політичної ситуації у країні та подекуди майбутніх виборів", — пояснила пані посол.

За її словами попри складнощі в переговорах є певні зрушення. Деякі країни висловлюють потенційну готовність надати Україні системи Patriot, але ставлять запитання — чим їх замінити. Цей момент також необхідно брати до уваги під час обговорень.

"Не можу говорити про це у деталях, але деякі країни висловлюють потенційну готовність надати Україні системи Patriot. Вони, звичайно, ставлять питання, чим ці системи замінити, і цей момент ми також повинні брати до уваги", — зауважила Наталія Галібаренко.

Нагадаємо попри заклики Німеччини надати Україні більше систем ППО, насамперед батарей Patriot, інші країни неохоче жертвують своїми системами через високу вартість, побоювання послабити власну оборону та тривалий час очікування на заміну.

Читайте також:

Підписуйтесь на наші канали у Telegram та Viber.

Повʼязані теми:

Наступна публікація