Є проект!

БЮТ і НУ-НС завершили роботу над проектом коаліційної угоди. У протокол розбіжностей, складений експертами, потрапили передвиборчі обіцянки блоків.

Блок Юлії Тимошенко та блок "Наша Україна - Народна Самооборона" завершили роботу над проектом коаліційної угоди. Експерти від блоків склали протокол розбіжностей, до якого внесли спірні питання, що вимагають узгодження "на політичному рівні", повідомляє КоммерсантЪ-Україна.

У цьому протоколі опинилися практично всі передвиборні обіцянки НУ-НС і БЮТ. В той же час, у блоках визнають, що найближчим часом виконати їх буде неможливо, пише КоммерсантЪ у статті під назвою "Калькуляція демократичних сил".

Група експертів, до складу якої ввійшли по три представники від НУ-НС і БЮТ, почала роботу над проектом угоди після вимоги Віктора Ющенка завершити переговори по формуванню коаліції до кінця поточного тижня. Проект коаліційної угоди під назвою "Український прорив: для людей, а не для політиків" уже парафований на рівні експертів.

Передбачається, що даний документ, до якого увійшли програмні положення БЮТ і НУ-НС, ляже в основу програми діяльності нового Кабінету міністрів, який сформують представники цих блоків.

"Ми максимально розширили угоду, підписану в лютому, за рахунок ідей, висловлених у передвиборних програмах НУ-НС і БЮТ", сказав представник БЮТ Євгенії Корнейчук.

Кириленко, Луценко
УНІАН
До протоколу розбіжностей увійшли деякі соціальні ініціативи Президента, поставлені в основу передвиборної програми НУ-НС
Після завершення роботи експертної групи був складений і винесений на рівень політичних узгоджень протокол розбіжностей. До нього увійшли деякі соціальні ініціативи Президента, поставлені в основу передвиборної програми НУ-НС.

Серед них - збільшення одноразової допомоги при народженні дітей, забезпечення автомобілями швидкої допомоги сільських амбулаторій, підвищення коефіцієнта трудового стажу з 1% до 1,35%.

"Я не розумію ініціативу Президента, за якою третя дитина має коштувати в п'ять разів більше, ніж перша. Чому третя дитина, народжена у 2004 році, коштує на 10 тис. менше, ніж та, яка буде народжена в 2008 році?" – обурився кандидат в народні депутати від БЮТ Сергій Терьохін.

До протоколу розбіжностей увійшло також питання про медичне страхування. Як відомо, введення системи державного медстрахування було однією з передвиборних обіцянок НУ-НС, тоді як БЮТ наполягає на реалізації такої ініціативи з залученням приватних страхових компаній.

Тимошенко, Кириленко, Луценко
УНІАН
У блоках визнають: найближчим часом виконати передвиборчі обіцянки неможливо
Експерти НУ-НС винесли на "політичне узгодження" основні програмні положення БЮТ, зокрема скасування призову на строкову військову службу вже з 1 січня 2008 року та виплату боргів Ощадбанку СРСР протягом двох років. Відзначимо, що головна розбіжність НУ-НС і БЮТ полягає переважно в термінах реалізації цих ініціатив. Третім пунктом, внесеним НУ-НС у протокол розбіжностей, є пропозиція БЮТ щодо скасування ПДВ.

"Хоча, на рівні експертів ми рекомендуємо підтримати всі три позиції - врешті-решт, відповідальність за їх реалізацію в першу чергу нестиме прем’єр," – сказав один із членів експертної групи, делегований НУ-НС.

Нагадаємо, НУ-НС і БЮТ сформували спільні робочі групи та доручили їм розробити ключові документи, зокрема нову редакцію закону Про Кабінет міністрів. За інформацією КоммерсантЪ-Україна, НУ-НС наполягає на реалізації раніше не врахованих пропозицій Президента, з якими в БЮТ не зовсім згодні.

Президент України Віктор Ющенко виступає за скасування закону про Кабмін і наполягає на підпорядкуванні йому всього силового блоку уряду.

Залиште свій коментар

Аватар
Залиште свій коментар

Коментарі до посту

Останні Перші Популярні Разом коментарів: