ЄБРР дасть Україні 3,5 мільйона євро на ЧАЕС

Залучення цих коштів дасть можливість зменшити витрати Чорнобильської АЕС, фінансування якої здійснюється з Державного бюджету.

Кабінет міністрів має намір підписати угоду про грант (Проект ядерної безпеки Чорнобильської АЕС) з Європейським банком реконструкції та розвитку (ЄБРР) та Державним комітетом ядерного регулювання.

Згідно з повідомленням прес-служби уряду, метою цього є надання з боку ЄБРР гранту в сумі 3 млн. 500 тис. євро.

Згідно з повідомленням, залучення цих коштів дасть можливість зменшити витрати Чорнобильської АЕС, фінансування якої здійснюється з Державного бюджету, оскільки, відповідно до ст. 40 Закону "Про використання ядерної енергії та радіаційної безпеки", фінансування експертизи ядерної та радіаційної безпеки здійснюється за рахунок замовника проекту.

Надання гранту, на думку уряду, дозволить застосовувати міжнародний досвід при здійсненні ліцензування діяльності з будівництва нового сховища відпрацьованого ядерного палива (СВЯП-2), досягти прийнятного рівня ядерної та радіаційної безпеки цього об'єкта, що буде сприяти просуванню на шляху досягнення кінцевої мети - безпечного зняття з експлуатації Чорнобильської АЕС.

Читайте також:

Термін безпечної експлуатації саркофагу на ЧАЕС добігає кінця

Кабмін уріже кордони Чорнобильської зони

МНС влаштовуватиме у Чорнобилі "сафарі"

Катастрофа на ЧАЕС. Архівні фото

Залиште свій коментар

Аватар
Залиште свій коментар

Коментарі до посту

Останні Перші Популярні Разом коментарів: