Єдина база допомоги ветеранам АТО вийшла у фінал міжнародного конкурсу блогів

Портал покликаний допомогти бійцям легко знайти найближчу службу допомоги в будь-якому населеному пункті країни.

У січні відбулася презентація проекту "Без броні", мета якого – створення спільної бази даних громадських і державних ініціатив з надання допомоги ветеранам АТО.

Повертаючись додому, військові зіштовхуються з безліччю нових випробувань: складнощі з адаптацією (у деяких випадках це може бути навіть посттравматичний стресовий розлад); труднощі з працевлаштуванням; нерозуміння та відчуження у суспільстві,  дороге медичне лікування тощо.

Для добровольців справжнім випробовуванням стає отримання статусу "учасника бойових дій" та оформлення інших документів.

"За даними Державної служби у справах ветеранів війни та учасників АТО, тільки статус учасника бойових дій отримало близько 127 000 осіб. 80 000 наразі демобілізовані або звільнені, – поділився офіційною статистикою заступник голови Київської міської спілки ветеранів АТО, аналітик проекту "Без броні" Антон Колумбет. – Я констатую, що ветерани АТО в Україні – це найбільш соціально вразлива верства населення, тому що повертаючись додому, вони стикаються як з проблемами комбатантів всіх часів та народів (гостра реакція на стрес, проблеми зі здоров'ям та сном, відчуття відчуженості соціумом), так і з суто українськими проблемами – соціально-побутова невлаштованість, проблеми з працевлаштуванням, скрутне матеріальне становище, високі ціни, тощо. Завдяки проекту "Без броні" ми отримали єдину, чітку та зручну базу даних, яка дає змогу розробити систему покрокової реінтеграції в суспільство наших воїнів".

Варто також зазначити, що "Без броні" вийшов у фінал міжнародного конкурсу The Bobs, організованого Deutsche Welle, у номінації "Найкраща соціальна ініціатива" та вже займає першість серед всіх інших національних  ініціатив.

Вже другий місяць портал офіційно працює й за допомогою спільних зусиль волонтерів, медиків, соціальних працівників, психологів та юристів допомагає бійцям АТО захищати домівки від відголосків війни, а також швидко та безболісно адаптуватися до мирного життя. Назва проекту "Без броні" говорить про те, що у мирному житті душевна броня, так необхідна в умовах бойових дій, нарешті може бути знята.

 "Станом на сьогодні платформа bezbroni.net  об'єднує  408 громадських та державних  ініціатив у з усієї України на одному порталі, більшість з яких знаходяться в Києві, а також Харкові та Львові. Всього на сайті станом на сьогодні присутні ініціативи з 135 міст. Портал виконаний у вигляді інтерактивної мапи, на якій кожен з легкістю зможе знайти необхідну допомогу: від психологічної реабілітації до вирішення питань з працевлаштуванням" – розповідає голова  ГО "STUDENA", координаторка проекту  "Без броні" Анастасія Мельниченко, – Сортувати ініціативи можна за типом допомоги, містом та областю. Або ж натиснути на іконку у своєму місті і побачити, які ініціативи знаходяться найближче до вас".

Ще однією метою проекту "Без броні" є донесення до військових думки, що звертатися по допомогу до фахівців – це прояв сили, а не слабкості. Інформаційна кампанія має викорінити усталений у суспільстві стереотип про те, що "сильним допомога не потрібна", тим паче, психологічна.

ВідеоВ інтернеті з'явилася єдина всеукраїнська база допомоги ветеранам АТО BezBroni.net

Залиште свій коментар

Аватар
Залиште свій коментар

Коментарі до посту

Останні Перші Популярні Разом коментарів: