Єдина база допомоги ветеранам АТО вийшла у фінал міжнародного конкурсу блогів

Портал покликаний допомогти бійцям легко знайти найближчу службу допомоги в будь-якому населеному пункті країни.

У січні відбулася презентація проекту "Без броні", мета якого – створення спільної бази даних громадських і державних ініціатив з надання допомоги ветеранам АТО.

Повертаючись додому, військові зіштовхуються з безліччю нових випробувань: складнощі з адаптацією (у деяких випадках це може бути навіть посттравматичний стресовий розлад); труднощі з працевлаштуванням; нерозуміння та відчуження у суспільстві,  дороге медичне лікування тощо.

Для добровольців справжнім випробовуванням стає отримання статусу "учасника бойових дій" та оформлення інших документів.

"За даними Державної служби у справах ветеранів війни та учасників АТО, тільки статус учасника бойових дій отримало близько 127 000 осіб. 80 000 наразі демобілізовані або звільнені, – поділився офіційною статистикою заступник голови Київської міської спілки ветеранів АТО, аналітик проекту "Без броні" Антон Колумбет. – Я констатую, що ветерани АТО в Україні – це найбільш соціально вразлива верства населення, тому що повертаючись додому, вони стикаються як з проблемами комбатантів всіх часів та народів (гостра реакція на стрес, проблеми зі здоров'ям та сном, відчуття відчуженості соціумом), так і з суто українськими проблемами – соціально-побутова невлаштованість, проблеми з працевлаштуванням, скрутне матеріальне становище, високі ціни, тощо. Завдяки проекту "Без броні" ми отримали єдину, чітку та зручну базу даних, яка дає змогу розробити систему покрокової реінтеграції в суспільство наших воїнів".

Варто також зазначити, що "Без броні" вийшов у фінал міжнародного конкурсу The Bobs, організованого Deutsche Welle, у номінації "Найкраща соціальна ініціатива" та вже займає першість серед всіх інших національних  ініціатив.

Вже другий місяць портал офіційно працює й за допомогою спільних зусиль волонтерів, медиків, соціальних працівників, психологів та юристів допомагає бійцям АТО захищати домівки від відголосків війни, а також швидко та безболісно адаптуватися до мирного життя. Назва проекту "Без броні" говорить про те, що у мирному житті душевна броня, так необхідна в умовах бойових дій, нарешті може бути знята.

 "Станом на сьогодні платформа bezbroni.net  об'єднує  408 громадських та державних  ініціатив у з усієї України на одному порталі, більшість з яких знаходяться в Києві, а також Харкові та Львові. Всього на сайті станом на сьогодні присутні ініціативи з 135 міст. Портал виконаний у вигляді інтерактивної мапи, на якій кожен з легкістю зможе знайти необхідну допомогу: від психологічної реабілітації до вирішення питань з працевлаштуванням" – розповідає голова  ГО "STUDENA", координаторка проекту  "Без броні" Анастасія Мельниченко, – Сортувати ініціативи можна за типом допомоги, містом та областю. Або ж натиснути на іконку у своєму місті і побачити, які ініціативи знаходяться найближче до вас".

Ще однією метою проекту "Без броні" є донесення до військових думки, що звертатися по допомогу до фахівців – це прояв сили, а не слабкості. Інформаційна кампанія має викорінити усталений у суспільстві стереотип про те, що "сильним допомога не потрібна", тим паче, психологічна.

В інтернеті з'явилася єдина всеукраїнська база допомоги ветеранам АТО BezBroni.net

Сайт для тих, хто повернувся з війни. Допомогу пропонують - юридичну, медичну та психологічну. На сайті можна знайти список реабілітаційних таборів і установ, що займаються професійною перекваліфікацією. Поки що на сайті зареєструвалися 219 організацій, та координатори проекту обіцяють, що їх буде більше. Усі вони - перевірені та надійні і послуги надаватимуть безкоштовно. Інформаційний спонсор проекту - телеканал "1+1". 

Залиште свій коментар

Аватар
Залиште свій коментар

Коментарі до посту

Останні Перші Популярні Разом коментарів: