Єдиним виходом для України є перевибори президента і Ради, - Балога

Голові Секретаріату президента не сподобалося, як спікер Литвин сміявся, коли ВР провалила антикризові закони.

У Верховній раді немає коаліції, яка відповідала би Конституції та налічувала щонайменше 226 депутатів. Тому складну ситуацію в Україні можуть вирішити тільки дострокові парламентські та президентські вибори.

Про це заявив глава Секретаріату президента Віктор Балога, коментуючи відмову ВР голосувати за антикризові законопроекти.

"Голова Верховної ради Володимир Литвин, посміхаючись, бідкався, що в сесійній залі не втілюються домовленості, досягнуті на погоджувальній раді керівників фракцій. Насправді причина чергового фіаско в сесійній залі проста й очевидна: немає стійкої більшості, яка була б об'єднана спільними зобов'язаннями і відповідальністю. Тому спікер за усмішкою хоче приховати своє зніяковіння тим, що знову й знову суспільство бачить недієздатність того утворення, яке чомусь уперто продовжують іменувати коаліцією", - звернув увагу керівник СП.

Балога також відкинув закиди щодо законопроектів, що пролунали на адресу президента. Критику на адресу глави держави керівник Секретаріату назвав спробою коаліції виправдатися за те, що вона не може результативно працювати.

"Напередодні глава держави чітко висловив свою позицію: Рада має ухвалити закони, які відкривають країні перспективу продовження співпраці з Міжнародним валютним фондом. Але парламент не прийняв цей пас, і того розуміння, до якого закликав президент, досягнуто не було. Це означає, що аргументи за позитивне голосування не були достатньо переконливі і для деяких фракцій, і для окремих народних депутатів. Напевно, і голові ВР не вдалося повністю виконати свою консолідуючу місію", - зазначив Балога.

З огляду на це, він назвав парламент непродуктивним і заявив про необхідність негайного оновлення влади в Україні. "Сьогоднішній провал із ухваленням економічних законопроектів наочно доводить, що єдиним засобом виходу з владного глухого кута є дострокові вибори - і парламентські, і президентські", - наголосив Балога.

"Ніякі спроби утворити якісь аномальні конфігурації у Раді не зроблять її ефективнішою. Розрахунки на це - від лукавого, вони безперспективні і лише продовжать ті болючі для всієї країни конвульсії, в яких б'ється коаліція. Президент неодноразово закликав Верховну раду до створення якнайширших коаліцій, хоч і з усіх 450 депутатів. Однак якщо цього донині немає і в майбутньому не буде - тоді вихід лише в переобранні ВР. Зараз парламенту треба якнайшвидше прийняти принципові зміни до виборчого законодавства, які дадуть можливість через дочасні вибори оновити владу", - додав керівник Секретаріату Віктора Ющенка.

Нагадаємо, у вівторок Верховна рада відмовилася включити до порядку денного своєї роботи три антикризових законопроекти.

Ці документи стосувалися енергетичної безпеки, загальнообов'язкового державного пенсійного страхування тощо. Ухвалення цих документів було потрібне для полегшення отримання Україною кредиту від Міжнародного валютного фонду.

Читайте також:

Рада знову провалила антикризові закони уряду

БЮТ закликав заборонити перевибори Ради

КС не дасть Ющенку розпустити Раду

Литвин злякався силового перехоплення влади

Залиште свій коментар

Аватар
Залиште свій коментар

Коментарі до посту

Останні Перші Популярні Разом коментарів: