ПР: Європа радить Україні особливо ставитися до російської мови

Європа не розуміє, чому російська мова не займає особливе становище в Україні.

Європа не розуміє, чому російська мова не займає особливе становище в Україні.

Про це заявив голова фракції ПР Олександр Єфремов в ефірі одного з українських телеканалів.

"У Європі не розуміють, чому ми так мало уваги приділяємо реалізації цього документа, безпосередньо хартії", - заявив він.

В свою чергу він переконаний, що законопроект про мови нікого в Україні не ущемляє.

"Цей закон не ущемляє нікого. Є поняття, що в нашій державі, яка різноманітна, кожна людина повинна себе відчувати як вдома, а для цього ми повинні забезпечити відповідні умови для того, щоб люди себе так відчували... Цей документ дуже збалансований, зважений. Проект закону про мови пройшов експертизу Венеціанської комісії, відповідає всім європейським стандартам, буде розвивати державну мову України і допоможе тим людям, які говорять на інших мовах, відчувати себе впевнено в нашій країні", - наголосив він.

Він нагадав, що 8 червня на засіданні Кабінету міністрів Ради Європи розглядалося питання імплементації Україною мовної хартії.

"Нас дуже сильно критикували, у тому числі і в плані підтримки російської мови", - зазначив регіонал.

Цитуючи зауваження Кабінету міністрів Ради Європи, Єфремов прочитав: "На мові, яка не є державною, говорить велика частина населення, включаючи людей, що належать до інших національних меншин".

"Враховуючи кількість російськомовних в Україні, очевидно, що ця мова має займати особливе становище", - процитував висновок європейських чиновників регіонал.

Єфремов уточнив, що "сам по собі документ нас зобов'язує займатися цим питанням".

Депутат уточнив, що підготовлений законопроект пройшов експертизу Венеціанської комісії.
Єфремов зазначив, що цей законопроект не був підготовлений під вибори.

"Я направив цей документ до секретаріату Верховної Ради ще чотири місяці тому", - повідомив він.

"Секретаріат його не реєстрував з однієї простої причини, у нас є норма регламенту, що якщо є альтернативні законопроекти, то цей законопроект можна зареєструвати тільки через наступну сесію", - уточнив депутат.

Нагадаємо, У БЮТ прогнозують, що коаліційний проект закону про мову, який фактично прирівняє в правах українську мову з російською, буде внесений на розгляд парламенту вже наступного пленарного тижня.

Нагадаємо, напередодні нардепи Олександр Єфремов (ПР) і Сергій Гриневецький (Блок Литвина) зареєстрували в парламенті законопроект, що суттєво розширює сфери вживання мов регіональних меншин в Україні, особливо російської.

Зокрема, документ передбачає гарантії вільного вживання російської мови практично в усіх сферах життя, серед яких освіта, діловодство, реклама тощо.

Також документом пропонується на законодавчому рівні визнати двомовність в Україні й те, що російська є для більшості громадян або рідною, або мовою щоденного спілкування.

Пізніше народний депутат від "Нашої України - Народної самооборони", лідер партії "За Україну" В'ячеслав Кириленко спрогнозував масові акції протесту при розгляді парламентом нової редакції закону "Про мови в Україні".

Читайте також:

БЮТ: за два тижні Україна може стати двомовною

Опозиція пообіцяла масові протести проти російської мови

Раді запропонували зробити Україну двомовною

Залиште свій коментар

Аватар
Залиште свій коментар

Коментарі до посту

Останні Перші Популярні Разом коментарів: