Єгипет визнав українську пшеницю непридатною для споживання

В олександрії заарештовано велику партію української пшениці. Влада Єгипту постановила її реекспортувати.

Генеральний прокурор Єгипту наказав вивезти з країни дві великі партії пшениці з України та Австралії, загальним обсягом 45 тисяч тон. Перевірка показала, що пшениця є непридатною для споживання навіть у разі її дезинфекції і просіювання.

Зерно було заарештовано в порту Олександрія. Наразі воно знаходиться в порту та на складах компанії-імпортера. Відомо, що це приватна фірма, проте її назва не розкривається.

Нагадаємо, у травні цього року генпрокуратура Єгипту наклала арешт на партію російської пшениці. Приводом сталі скарги деяких єгипетських депутатів, які стверджували, що з Росії надійшло неякісне зерно. Пізніше з'ясувалося, що єгипетська компанія-імпортер придбала пшеницю четвертого і п'ятого сорту, тоді як вимоги, що існують в Єгипті, передбачають заборону на ввезення в країну пшениці нижче першого сорту.

Єгипет є найбільшим в світі імпортером пшениці. Більша частина зерна купується державою, зокрема для забезпечення населення хлібом за субсидійованими цінами.

За попередніми даними, Україна в 2008/2009 маркетинговому році експортувала 24,7 млн тонн зерна, що дозволило їй увійти до трійки найбільших світових зернових експортерів після США і ЄС.

Читайте також:

Україна подарувала голодуючим з Ефіопії тисячу тонн пшениці

Тимошенко радить селянам поспекулювати на зерні

Україна, Росія та Казахстан створять зерновий пул

Росія випередила Україну на світовому ринку зерна

Залиште свій коментар

Аватар
Залиште свій коментар

Коментарі до посту

Останні Перші Популярні Разом коментарів: