Єхануров програв суд за крісло міністра оборони

У Секретаріаті президента питання призначення нового глави Міноборони обговорювати не бажають.

Окружний адміністративний суд (ОАС) Києва вирішив відмовити колишньому міністрові оборони Юрію Єханурову в його претензіях до Верховної ради.

Нагадаємо, Єхануров був звільнений парламентом 5 червня за постановою, зареєстрованою народними депутатами від БЮТ Валерієм Писаренком й Андрієм Кожем’якіним. У пояснювальній записці депутати тоді вказали, що підставою для звільнення міністра є результати перевірки діяльності Міноборони Головним контрольно-ревізійним управлінням.

Головним аргументом на свою користь Єхануров називав той факт, що автором постанови про його звільнення виступила не прем'єр-міністр, як того вимагає закон "Про Кабінет міністрів", а народні депутати.

Аргументи, викладені в позовній заяві Єханурова про те, що в законі "Про Кабінет міністрів" міститься вичерпний перелік підстав для звільнення членів уряду, не справили на суд належного враження. Зокрема, екс-міністр наполягав, що парламент міг його звільнити або за поданням президента, або за поданням глави уряду, узгодженим з президентом, або ґрунтуючись на особистій заяві міністра про відставку.

Втім, 14 грудня 2007 рік Конституційний суд уточнив, що Верховна рада має право звільняти міністрів оборони і закордонних справ, що призначаються за поданням президента, і без відповідного подання глави держави. Мабуть саме це рішення КСУ і стало підставою для того, щоб ОАС відмовив Єханурову.

Як відомо, президент досі не вніс на розгляд парламенту подання про призначення нового міністра оборони. Спочатку Віктор Ющенко обіцяв зробити через тиждень після зняття Єханурова. "Я подам кандидатуру міністра завтра (10 червня), але у мене немає відчуття, що її підтримають глава уряду та її політична сила. Питання полягає тільки у вірнопідданстві і лакействі майбутнього міністра", - заявив 9 червня президент, проте цього не зробив. Пізніше президент мотивував невнесення до Ради нової кандидатури міністра тим, що Єхануров оскаржив законність свого звільнення і вносити подання до рішення суду "неетично".

Слід зазначити, що в парламенті активно обговорюються тільки дві кандидатури на посаду глави оборонного відомства: начальника Генштабу-головнокомандуючого збройних сил Сергія Кириченка і секретаря Ради нацбезпеки й оборони Раїси Богатирьової. Проте жодна з кандидатур не отримала схвалення всіх депутатів.

У Секретаріаті президента питання призначення нового глави Міноборони не бажають обговорювати. За словами заступника глави Секретаріату президента-представника президента у Верховній Раді Ігоря Попова, внесення президентом відповідного подання "безпосередньо залежатиме від дієздатності парламенту".

"Якщо парламент не може працювати, то немає жодного сенсу вносити подання. Навіщо передчасно "світити" людину, підставляти його під удари політиків і журналістів, якщо Рада не працює?" - сказав виданню Попов.

Читайте також:

Юрію Єханурову зробили косметологічну операцію

Ющенко готовий внести кандидатуру нового міністра оборони

Турчинов доручив шукати зловживання у людини Єханурова

КРУ не зняло звинувачень з Єханурова

Залиште свій коментар

Аватар
Залиште свій коментар

Коментарі до посту

Останні Перші Популярні Разом коментарів: