Єхануров: Україна в небезпеці (відео)

Твердження про те, що Україна в середньостроковій перспективі не має загроз територіальній цілісності та суверенітету, не відповідає дійсності. Деталі - на відео (без коментарів. Reuters).

Про це заявив міністр оборони України Юрій Єхануров у своєму виступі перед учасниками Консультацій високого рівня між Україною та НАТО за участю міністрів оборони, які проходять у Таллінні, повідомляє прес-служба Міноборони.

На його переконання новим реальним викликом для міжнародної спільноти став спалах збройного конфлікту на Південному Кавказі.

"Його наслідки виявили проблеми, які виходять далеко за межі Чорноморського регіону, та продемонстрували недосконалість наявних міжнародних безпекових механізмів", - констатував Єхануров.

Він зазначив, що Україна уважно вивчає передумови виникнення цього конфлікту, його наслідки та робить відповідні висновки.

"Аналіз тих подій наштовхнув на невтішні висновки стосовно всієї системи європейської безпеки", - наголосив глава вітчизняного оборонного відомства.

Одним з таких висновків, за словами Єханурова, є те, що збройний конфлікт на Кавказі став амбіційною та зухвалою демонстрацією здатності нового центру сили обмежувати вибір сусідніх держав щодо гарантування власної безпеки, у тому числі застосуванням сили, і таким чином закріплення своєї сфери впливу.

Також міністр вважає, що базування частини Чорноморського флоту Росії в Криму в умовах відсутності дієвих механізмів попередження його залучення до бойових дій проти третіх країн веде до втягування України у збройні конфлікти.

На його думку, така ситуація стає дестабілізаційним чинником не лише для України, але й для безпеки всього Чорноморського регіону.

"Україна здійснює заходи щодо врегулювання діяльності Чорноморського флоту на своїй території та, водночас, залишається відкритою для проведення інспекцій на нашій території", - зазначив Єхануров.

Він також підкреслив, що на цей час російська сторона дотримується вимог України щодо базування Чорноморського флоту.

Разом з тим міністр зазначив, що Україна не відчуває практичних зрушень з боку російської сторони щодо підтримки ініціативи України з опрацювання угоди, яка б унеможливлювала участь Чорноморського флоту Росії, який тимчасово базується на території України, у конфліктах.

"Така ж ситуація й з термінами виведення Чорноморського флоту Росії з території України, які ми залишаємо незмінними", - констатував Єхануров.

Залиште свій коментар

Аватар
Залиште свій коментар

Коментарі до посту

Останні Перші Популярні Разом коментарів: