Єханурова звільнять вже сьогодні і Ющенко йому не допоможе

Незважаючи на те, що міністр оборони належить до квоти президента, Рада знайшла спосіб, як його звільнити.

У парламенті готується до розгляду у четвер, 21 травня, питання щодо відставки міністра оборони Юрія Єханурова.

Про це журналістам заявив "бютівець" Сергій Міщенко.

За його словами, на даний момент Верховній раді вже мають бути надані документи від КРУ щодо виявлених зловживань у Міноборони.

"Документи готуються. Нова постанова реєструється, і все готується для голосування у парламенті вже сьогодні після обіду", - сказав Міщенко, додавши, що в крайньому випадку питанням може бути перенесено на п’ятницю.

Також, за його словами, Верховна рада має намір викликати у сесійну залу для звіту самого Єханурова.

"Стоїть питання щодо виклику Єханурова та усіх зацікавлених осіб у цій справі, оскільки, звичайно, однобоко розглядати це не можна. Якщо він відмовиться, то це інше питання, але я думаю, що він не відмовиться", - сказав Міщенко.

"Йдеться про офіційні документи від КРУ – це не газета Bild. І тому ми вважаємо, що факти, викладені у цих документах, справді відповідають дійсності і вони навіть є доказовою базою для порушення кримінальної справи", - додав він.

У свою чергу член фракції НУ-НС Руслан Князевич заявив, що незважаючи на те, що міністр оборони належить до квоти президента, парламент може звільнити його самостійно.

За його словами, згідно з рішенням Конституційного суду дворічної давнини, депутати можуть вносити подання на звільнення міністра оборони без подання президента та прем’єра.

"Усе зводилося до того, що КС на звернення депутатів сказав, що в разі, якщо в парламенті з’являється ініціатива щодо звільнення міністра закордонних справ або міністра оборони, то парламент може зробити це за власною ініціативою, не очікуючи подання президента", - сказав Князевич.

"Ця колізія пов’язана з тим, що в Конституції написано, що парламент призначає голову МЗС та міністра оборони за поданням президента, однак про звільнення нічого не сказано", - додав він.

Нагадаємо, Верховна рада вже двічі користувалася цією неточністю в Конституції – при звільненні міністрів закордонних справ Бориса Тарасюка та Володимира Огризка.

Нагадаємо, у середу, 20 травня, прем’єр Юлія Тимошенко заявила, що звернеться до президента Віктора Ющенка з проханням внести подання про звільнення Єханурова. Водночас Ющенко заявив, що не бачить для цього жодних підстав і звільняти міністра не збирається.

Читайте також:

Ющенко не збирається звільняти Єханурова

Єхануров: незабаром мене проклинатимуть дуже багато людей

Єхануров пригрозив тим, хто звинуватив його в корупції, зустріччю "десь на вулиці"

Тимошенко і Єхануров публічно посварилися прямо на засіданні уряду

Єханурова відправляють у відставку за корупцію

Залиште свій коментар

Аватар
Залиште свій коментар

Коментарі до посту

Останні Перші Популярні Разом коментарів: