Єрмолаєв: коаліції Тимошенко та Януковича не буде

Ці політичні сили, скоріше за все, створять лише "технічну більшість", яка налагодить роботу ВР.

Ймовірність створення коаліції БЮТ і Партії регіонів у Верховній раді "хоча й є, але надзвичайно низька". Натомість ці політичні сили можуть створити безкоаліційну більшість у парламенті.

Таку думку в коментарі ТСН.ua висловив Андрій Єрмолаєв, президент Центру соціальних досліджень "Софія".

На його думку, коаліція з ПР сьогодні найбільш вигідна прем'єру Юлії Тимошенко. Разом із тим, існує кілька чинників, які роблять це об'єднання малоймовірним. Зокрема це втрата контролю над економікою з боку уряду та непорозуміння у команді прем'єра. Натомість, вважає експерт, об'єднання з ПР дозволить Тимошенко "перевести увагу суспільства з конфлікту між урядом і президентом на конфлікт між "регіоналами" та президентом", жертвою якого стануть обидві сторони.

Янукович-Тимошенко
УНІАН
Експерти вважають, що справжньої коаліції між БЮТ і Партією регіонів не буде
Крім того, на думку Єрмолаєва, "для "регіоналів", які намагаються повернутися до влади, навряд чи вигідно брати частину влади". "Вони будуть боротися за повноцінний контроль, невипадково лунають заяви, що вони готові реалізувати ту програму, яку буде напрацьовувати їхній уряд, і яку вони будуть контролювати", - зазначив політолог. Разом із тим, він звернув увагу, що прем'єр пропонує з кризою боротися на основі програм, створених урядом БЮТ і НУ-НС, що навряд чи відбудеться.

"Вигоди в "регіонів" набагато менше, ніж в Тимошенко. Це і стало причиною того, що після численних консультацій поки що заяв про формування коаліції немає. І вірогідність такої заяви надзвичайно низька", - зазначив експерт. Втім, він звернув увагу, що "більш вірогідні домовленості про співпрацю в рамках так званої технічної більшості".

"Мова йде про погодження окремих законопроектів, питань для голосування. Це можуть бути бюджетні питання, окремі антикризові закони і компроміс по кандидатурі спікера без коаліції. Якщо вдасться, а це питання двох днів, парламент зможе як мінімум два-три місяці працювати без коаліційних потрясінь. Інше питання, чи зможе парламент без коаліції провести ротації уряду", - впевнений Єрмолаєв.

Експерт додав, що сьогодні зберігається і ймовірність дострокових парламентських виборів. "Але і Ющенко, і Янукович висловили схожу тезу про те, що зараз потрібен працездатний парламент, і що для цього можна погодитися на тимчасову роботу у форматі технічної більшості. Це означає, що економічні і соціальні проблеми набагато серйозніші, ніж доцільність виборів", - звернув він увагу.

"Якщо найближчим часом в парламенті так і не з'явиться більшість, яка здатна продуктивно голосувати, забезпечити нормальну роботу в комітетах і залі, і якщо парламент не обере спікера, який зможе організувати нормальний парламентський діалог, у президента будуть абсолютно всі підстави приймати рішення про дострокові вибори. Тоді вони пройдуть у березні. Але якщо буде компроміс, вибори будуть відкладені", - прогнозує Андрій Єрмолаєв.

Нагадаємо, сьогодні газета "Комерсант-Україна" повідомила про те, що ПР і БЮТ вже склали текст коаліційної угоди. Разом із тим, представники Партії регіонів заявляють, що готові створити більшість з будь-якою фракцією в парламенті.

Залиште свій коментар

Аватар
Залиште свій коментар

Коментарі до посту

Останні Перші Популярні Разом коментарів: