ЄС чекає на Україну. В майбутньому

Депутати Європейського парламенту висловили підтримку майбутньому приєднанню України до Європейського Союзу.

ЄС
Архів

Депутати Європарламенту висловили підтримку майбутньому приєднанню України до Європейського Союзу. 

Про це вони вели мову сьогодні на сесії Європарламенту в Страсбурзі під час обговорення проекту доповіді Міхала Камінського (група правих партій, Польща) щодо мандату на переговори ЄС про нову посилену угоду з Україною. 

“Після трьох років з моменту Помаранчевої революції ми можемо бути незадоволеними рівнем розвитку демократії, ринкової економіки. Але ті, хто пережив СРСР, знають наскільки важко звільнитися від тих ланцюгів”, - заявив Іржи Бузек (група народних партій, Польща).

Європарламент
Сайт президента України
Європарламент схвалює майбутній вступ України до ЄС.

 
“Ми маємо допомогти Україні вилікуватися від цього радянського минулого”, - підтримала його Анна Ібризажич (група народних партій, Швеція). 

Голова делегації Європарламенту по зв’язках з Україною Адріан Северін (група соціалістичних партій, Румунія) заявив, що Україна – це багата країна з великим ринком, яка дуже динамічно розвивається. 

“Ми маємо вирішити - чи ми хочемо бачити Україну слабкою буферною зоною, чи, навпаки, сильною країною на кордоні між ЄС та Росією?”, - сказав він. Водночас, депутат додав, що для вступу потрібно, щоб Україна здійснила свої демократичні реформи, а Європейський Союз - свої реформи для можливості подальшого розширення. 

Європарламент
Україна має шанс інтегруватися до європейської спільноти. (Фото: johnbowis.com)

Депутат Януш Онішкевич (група народних партій, Польща) висловив переконання, що Україна має, щонайменше, таке саме право на приєднання до ЄС, як і Туреччина. “І хоча Україна ще не може стати членом ЄС, не можна казати, що ситуація в Україні гірша, ніж, скажімо, в Туреччині”, - зазначив депутат. 

Комісар ЄС з питань науки та досліджень Янеш Поточнік, якій представляв на дебатах Єврокомісію, висловив переконання, що представлена сьогодні доповідь Камінського дає Україні абсолютно чітку перспективу, зазначаючи конкретні етапи наближення цієї перспективи. 

“Демократичні реформи необхідні, але ми розуміємо, що це нелегке завдання, і ми маємо працювати разом”, - сказав єврокомісар. Він також висловив переконання, що доповідь Камінського є важливим сигналом для України з боку ЄС.

Адріан Северін
Архів
Голова делегації Європарламенту по зв'язках з Україною Адріан Северін.

Сьогодні ж Європарламент закликав Раду ЄС надати Україні єврропейську перспективу в новій посиленій угоді. Відповідне рішення було ухвалене на сьогоднішній сесії.

“Нова посилена угода має... створити відповідний та ефективний механізм поступової інтеграції України до ЄС та відкривати шлях до її членства в ЄС”, - зазначається у доповіді депутатів.
 
У документі депутати Європарламенту привітали початок переговорів з Україною про нову посилену угоду, яка має замінити нині діючу угоду про партнерство та співробітництво, термін дії якої завершується на початку 2008 року. Депутати також висловили занепокоєння політичною ситуацією в Україні і закликали сторони виконувати домовленості, досягнуті 27 травня цього року. 

“Перед тим, як переговори будуть завершені і встановлені нові, більш тісні відносини між Україною та ЄС, нинішня криза має бути вирішена мирним шляхом, система балансів та противаг відновлена, верховенство права забезпечено”, - зазначається у документі. 

Євродепутати вважають, що нова посилена угода між Україною та ЄС може стати угодою про асоціацію, що дасть можливість Україні поглибити її відносини з ЄС та продовжити рух до членства у Євросоюзі. 

Водночас, документ закликає лідерів України до встановлення політичного консенсусу з метою здійснення необхідних реформ для наближення України до ЄС, а також значного посилення боротьби з корупцією.
 
Депутати також відзначають достатньо “скромні” фінансові ресурси, що передбачені ЄС у рамках фінансових інструментів Європейської політики сусідства, і закликають до збільшення допомоги Україні. Водночас, Європарламент закликав Україну активніше користуватися європейськими фондами.
 
Європарламент також привітав рішення УЄФА щодо проведення фіналу Чемпіонату Європи з футболу 2012 року в Польщі та Україні. 

Ющенко-Качинський
Сайт президента України
Європарламент привітав проведення в Україні та Польщі фінальної частини Євро-2012.

Депутати звернулись до Ради ЄС з проханням проінструктувати Єврокомісію у ході переговорів з Україною про нову посилену угоду звернути особливу увагу на необхідність забезпечення в Україні стабільної конституційної системи, захисту прав людини, посилення механізмів демократичного контролю, забезпечення рівності чоловіків та жінок, продовження боротьби з тортурами, проведенні судової реформи і створенні незалежного судочинства, боротьбі з корупцією.
 
Європарламент також вважає, що Єврокомісія у ході переговорів з Україною має наголошувати на необхідності законодавчих змін для створення повністю ринкової економіки, підтримки вільного підприємництва; з урахуванням ролі України в галузі енергетичної безпеки Європи закликати українську владу до якнайшвидшого переходу на ринкові підходи у сфері постачання енергоресурсів, сприяти посиленню стратегічної ролі України як транзитера енергоресурсів, підтримувати подальший розвиток нафтопроводу “Одеса-Броди” до Європи, а також участь України у нафтопроводі “Набуко”, посилювати співпрацю з Україною у програмах захисту навколишнього середовища, а також сприяти участі України у роботі європейських агентств та програм. 

Залиште свій коментар

Аватар
Залиште свій коментар

Коментарі до посту

Останні Перші Популярні Разом коментарів: