ЄС допоможе Україні підготуватися до президентських виборів

ЄС готовий виділити гроші на підготовку до виборів, за умови внесення поправок до українського виборчого законодавства.

ОБСЄ за гроші Євросоюзу допоможе Україні створити реєстр виборців. Для технічного оснащення держорганів, які складають реєстр, міжнародні організації виділили 1,6 млн. євро.

Про це повідомив координатор проектів ОБСЄ в Україні Любомир Копай.

Він впевнений, що український реєстр виборців буде готовий напередодні чергових президентських виборів.

За його словами, за рахунок Євросоюзу для України будуть закуплені комп’ютери та надсучасні мультимедійні принтери. Кожна з 755 установ, які займаються веденням реєстру виборців, отримає не менше двох-трьох одиниць оргтехніки. "Частина цього проекту направлена на навчання людей в регіонах, які працюватимуть в територіальних та дільничних виборчих комісіях. Це - близько 80 тисяч людей", - зауважив Копай.

Однак, тренінги для членів виборчих комісій будуть проведені ОБСЄ лише після того, як українське виборче законодавство буде приведено у відповідність із рекомендаціями Венеціанської комісії. Копай каже, що у законі про вибори українські депутати мають, зокрема, унормувати порядок голосування вдома, формування виборчих комісій та роботу незалежних спостерігачів.

Він сподівається, що поправки до виборчого законодавства українські парламентарі внесуть швидко. ОБСЄ готовий сприяти створенню у Верховній раді робочої групи для узгодження змін до закону про вибори, до якої увійшли б депутати, представники президента та громадських організацій, міжнародні експерти.

Після вдосконалення виборчого законодавства та створення реєстру виборців ОБСЄ планує провести в Україні інформаційну кампанію "Прийди та перевір себе у списку". Радник ОБСЄ з питань виборів та управління Олексій Личковах каже: "Ми плануємо такі дві фокус-групи – молодь, яка голосує вперше, і трудові мігранти". Однак, в ОБСЄ сумніваються, що українська сторона встигне втілити в життя всі ці наміри у разі імпічменту президента та проведення дострокових президентських виборів.

Читайте також:

Країні до осені потрібно змінити президента та парламент, - Янукович

Міністр юстиції пропонує створити двопалатну Раду

Гриценко піде в президенти України "якщо суспільство буде готове"

Генсек ЄС закликав Ющенка та Тимошенко "жити дружно"

Залиште свій коментар

Аватар
Залиште свій коментар

Коментарі до посту

Останні Перші Популярні Разом коментарів: