ЄС буде готовий скасувати візовий режим з Україною за два роки

ЄС готовий розробити дорожню карту щодо безвізового режиму з Україною та, в разі ефективних дій української сторони, вже за кілька років візьметься за скасування віз.

Євросоюз може запровадити безвізовий режим з Україною в найближчі 2-3 роки, впевнений голова комітету Верховної ради з питань євроінтеграції Борис Тарасюк. Про це він заявив за результатами XIV засідання Комітету з парламентського співробітництва між Україною і ЄС.

За інформацією Тарасюка, сторони розглянули питання візової політики, зокрема вироблення та схвалення "дорожньої карти" щодо скасування візового режиму. Політик пояснив, що, виконавши всі положення "дорожньої карти", Україна набуде статусу країни, яка готова до впровадження безвізового режиму.

Тарасюк нагадав, що балканські країни безвізовий режим з ЄС отримали за 2-3 роки. "Отже, все залежатиме від української сторони. Наскільки швидко українська сторона впорається з цим внутрішнім домашнім завданням і виконає ті умови, які міститимуться в цьому документі", - спрогнозував депутат.

Він також додав, що єврокомісар Стефан Фюлє через місяць прибуде в Україну для проведення відповідних консультацій із цього питання. "На мою думку, можна говорити цілком реалістично про започаткування роботи за цим документом вже в цьому році. Отже, все буде залежати від нас", - підкреслив Тарасюк.

Коментуючи візові відносини між Україною і ЄС, він зазначив, що в ході засідання комітету українська сторона зафіксувала рекомендації відносно того, що категорії українських громадян, яким європейські візи видаються за спрощеною процедурою, мають бути розширені.

"Зокрема, це стосується представників неурядових організацій, релігійних громад. Отже і з боку української ВР, і з боку Європарламенту існує спільне розуміння цього питання. Ми також рекомендуватимемо в заключній заяві і ВР, і Європарламенту розглянути на своїх пленарних засіданнях спільну доповідь робочої групи для прийняття конкретних рішень", - наголосив Тарасюк.

Нагадаємо, у понеділок, 23 березня, Рада ЄС із закордонних справ почала розглядати можливість підписання "дорожньої карти" стосовно введення безвізового режиму з Україною. Раніше президент Віктор Янукович прогнозував ухвалення цього документа вже в поточному році.

В той же час, заявив, що, швидше за все, скасує візовий режим з Україною вже цієї осені.

Читайте також:

Ізраїль скасує візи для українців вже восени

Євросоюз взявся за скасування візового режиму з Україною

Янукович: через рік Україна матиме безвізовий режим з ЄС

Залиште свій коментар

Аватар
Залиште свій коментар

Коментарі до посту

Останні Перші Популярні Разом коментарів: