ЄС готовий до співпраці з Україною

В ЄС Україну назвали європейською країною, а також наголосили що Євросоюз готовий до співпраці з Україною у рамках Європейської політики сусідства та “Східного партнерства”.

В офісі Верховного представника ЄС з питань спільної зовнішньої і безпекової політики Кетрін Ештон наголошують, що політика Європейського Союзу щодо України не змінилася.

Про це у Брюсселі повідомила представник прес-служби Верховного представника ЄС з питань спільної зовнішньої та безпекової політики Майя Кощанчич.

"Політка ЄС щодо України не змінилася. Верховний представник Ештон заявила дуже чітко у своїй відповіді (під час зустрічі у Гарвардському університеті – ред.), що Україна – європейська країна", - заявила представник офісу.

Вона зазначила, що Євросоюз готовий до співпраці з Україною у рамках Європейської політики сусідства та “Східного партнерства”, що не може визначати наперед майбутнє та довготривалі цілі.

"Таким чином, зрозуміло, що ми хочемо посилити зв’язки, і ми сподіваємося, що Україна хоче того самого", - сказала Кощанчич.

Зазначимо, за словами аспіранта факультету слов’янських мов і літератури Гарвардського університету (США) Олега Коцюби, під час візиту до Гарвардського університету 27 вересня Ештон висловила думку, що Україна вже не прагне до Європейського Союзу.

У промові на тему "Європейський Союз: Назустріч глобальним викликам" вона заявила, що бачить Україну в низці країн, які, не бажаючи вступити до Євросоюзу, прагнуть набути європейської ідентичності.

Вона зауважила, що крім дев’яти країн, що прагнуть набути членства у ЄС, є також інші країни, "котрі, не бажаючи бути частиною ЄС, хочуть набути європейської ідентичності, відчути себе частиною цього великого проекту, найзначнішим прикладом чого є Україна".

На уточнююче запитання про перспективи українського членства у Євросоюзі Ештон заявила, що "Україна не бачить себе у ЄС, а бачить себе як європейську ідентичність".

Як повідомлялося раніше, президент Віктор Янукович під час візиту до США наголосив, що Україна прийняла рішення стати членом Євросоюзу, але в той же час має зберігати міцні зв'язки з Росією, щоб забезпечити транзит російських енергоносіїв на Захід.

"Україна неухильно рухається на шляху до євроінтеграції", - підкреслив глава держави, додавши: "Ми не хочемо нікого ображати на цьому шляху".

Янукович підкреслив, що Росія не заперечує проти членства України в ЄС.

Президент зазначив, що євроінтеграція є важливим засобом модернізації країни та наближення її до сучасних європейських стандартів. За його словами, це етап, який Україна має пройти якомога швидше.

Читайте також:

Янукович: Україна неухильно рухається на шляху до євроінтеграції

Янукович: заради Євросоюзу Україна піде на все

Янукович: безвізовий режим з ЄС – питання найближчого майбутнього

Янукович знайде місце Україні в новій концепції НАТО

Залиште свій коментар

Аватар
Залиште свій коментар

Коментарі до посту

Останні Перші Популярні Разом коментарів: