ЄС хоче створити Східне партнерство для пострадянських республік

Євросоюз збирається визнати "європейські прагнення" України та ще чотирьох колишніх радянських республік.

Про це йдеться у проекті комюніке, в якому Єврокомісія представила свої погляди щодо розвитку Східного партнерства. Відповідно до проекту, подробиці якого стали відомі виданню Euroaktiv, Україну, Молдову, Грузію, Вірменію, Азербайджан та можливо Білорусь планують наблизити до ЄС за допомогою укладання угод про асоціацію та створення нової європейської економічної зони, яка має стати базою для розвитку спільного внутрішнього ринку.

Для цього шість пострадянських держав повинні перейняти всі законодавчі акти ЄС та визнати вердикти Європейського суду. В енергетичній сфері укладання меморандумів про порозуміння має допомогти запровадженню "спільного менеджменту трубопроводами", тобто – ними спільно мали б керувати постачальники, транзитні країни та споживачі. Документ не виключає навіть переходу трубопроводів у спільну власність.

Водночас для мешканців країн-учасниць Східного партнерства планується найближчим часом відкриття спеціальних візових центрів, де можна буде отримати шенгенську візу, а в довготривалій перспективі передбачається скасування візового режиму взагалі. Програма Східного партнерства ЄС планує збільшити видатки в регіоні до 2020 року на 2 млрд. євро.

У комюніке також передбачено, що перший саміт Східного партнерства має відбутися у червні 2009 року. Потім щовесни проводитимуть засідання глав МЗС у форматі 27 + 5 та двічі на рік проходитимуть зустрічі високих посадовців. Остаточно засади Східного партнерства мають бути затверджені на саміті ЄС 11 грудня.

Залиште свій коментар

Аватар
Залиште свій коментар

Коментарі до посту

Останні Перші Популярні Разом коментарів: