"ЄС не каратиме українців". Клімкін розповів, що буде з безвізом через рішення КС

Останні

Більше новин

Популярні

Більше новин

Коментують

Більше новин

Міністр нагадав, що Україна дійсно має низку зобов'язань перед своїми західними партнерами.

Європейський Союз не скасує дію безвізового режиму через рішення Конституційного суду визнати неконституційною статтю 368-2 Кримінального кодексу про незаконне збагачення. 

Про це у четвер, 28 лютого, написав міністр закордонних справ Павло Клімкін у своєму Facebook.

"Впевнений, ЄС не каратиме мільйони українських громадян через це рішення. Врешті-решт, саме українці страждають від корупції та корупційних схем", - зазначив він.

Зазначимо, що впровадження кримінальної відповідальністі за незаконне збагачення запровадили у 2015 році, що було однією з вимог ЄС на виконання Плану дій з візової лібералізації.

"Трагедія ситуації насправді в тому, що боротьба з корупцією – не просто процес, а конкретний результат, – критично необхідні нам самим. Водночас, це дійсно частина наших зобов’язань перед друзями та партнерами, в тому числі, щодо безвізу. І я вважаю, що зобов’язання існують, щоб їх виконувати", - додав Клімкін.

За його словами, Україні наразі терміново потрібно знайти правове рішення, яке раз і назавжди врегулює всі питання і не дозволить "звести нанівець усю проведену за ці роки антикорупційну роботу".

"Інакше – матимемо серйозну кризу довіри у відносинах з нашими друзями та партнерами. І на кону не просто безвізовий режим, а підтримка України. Не маємо права підвести тих, хто в нас вірить, а головне – самих себе", - підсумував міністр.

Телефон розривається від дзвінків із запитанням «а що ж буде з безвізом у світлі резонансного рішення Конституційного...

Опубликовано Pavlo Klimkin Четверг, 28 февраля 2019 г.

Нагадаємо, Конституційний суд 26 лютого визнав неконституційною статтю 368-2 Кримінального кодексу, яка передбачає кримінальне покарання за незаконне збагачення. Суд вирішив, що положення статті не відповідають принципам верховенства права та презумпції невинуватості. Зокрема, стаття про незаконне збагачення нібито зобов’язує самого підозрюваного довести законність його статків. Тоді як законодавство покладає тягар доведення винятково на обвинувачення.

Народний депутат Мустафа Найєм своєю чергою оприлюднив список із 59 нардепів, які звернулися до КС із проханням скасувати цю статтю. Туди увійшли 23 члени фракції "Народний фронт", по 11 депутатів від БПП та фракції "Відродження" , 10 – від "Опоблоку", ще троє з фракції "Воля народу" та один депутат "Радикальної партії Олега Ляшка".

Рішення КС одразу розкритикували різні політичні сили. Водночас президент Петро Порошенко пообіцяв після оприлюднення рішення щодо статті Кримінального кодексу про незаконне збагачення внести до Верховної Ради новий законопроект щодо відповідальності чиновників за незаконне збагачення. Він пообіцяв, що проект закону у новій редакції буде виписаний так, "що комар носа не підточить".

Відео Конституційний суд скасував кримінальну статтю про незаконне збагачення

Доводити законність своїх статків владі більше не доведеться. Конституційний суд скасував статтю кримінального кодексу, згідно з якою чиновник мав доводити легальність свого збагачення. Але офіційне рішення ще не оприлюднили. Про скасування статті напередодні, посилаючись на власні джерела, повідомила "Українська правда". 

Конституційний суд скасував кримінальну статтю про незаконне збагачення

Залиште свій коментар

Вибір редакції