ЄС незадоволений: Тимошенко та Ющенко дестабілізують Україну

Євросоюз лякають політичні суперечки в Києві. В ЄС підкреслюють, що стабільність України важлива для всього регіону.

В Європейському союзі незадоволені внутрішніми політичними суперечками в Україні. Про це заявила речник генерального секретаря Європейської ради Хав'єра Солани Кристіна Галлах 24 лютого у Брюсселі.

"Те, що ми бачимо останнім часом в Україні - достатньо серйозні політичні суперечки, сутички - нас дещо лякає. Коли ми бачимо, що парламент не працює, це означає, що все не так добре", - пояснила вона.

Галлах зазначила, що Солана особисто намагався обговорити цю проблему з президентом Віктором Ющенком, прем’єром Юлією Тимошенко, спікером Володимиром Литвином, лідерами різних партій.

"Ми бачили, що внутрішні політичні суперечки не дають можливості існування політичної стабільності. Чи це означає, що ми втратили віру в країну? Ми маємо продовжувати підтримувати стабілізаційні процеси в Україні", - підкреслила вона.

Галлах додала, що стабільність України важлива для всього регіону, оскільки вона географічно розміщена в центрі континенту. Вона нагадала, що ЄС багато інвестував в політичну стабільність України.

"Я особисто дуже часто супроводжувала пана Солану під час відомих круглих столів в 2004-2005. Ми були тією групою країн, яка наполягала, що вибори мали бути чесними, ми наполягали на новому турі виборів, ми проводили моніторинги, ми були сповнені ентузіазму, щоб підтримати демократію в Україні", - зазначила речник.

Як відомо, чвари між українським президентом та главою уряду точаться з початку минулого року. Вони взаємно обвинувачують один одного та членів своїх команд в непрофесійності та не змозі вивести країну з кризи.

Через відсутність чіткої політичної позиції керівників держави, Україна досі не отримала другий транш кредиту від Міжнародного валютного фонду. Як повідомив напередодні віце-прем'єр-міністр Григорій Немиря, уряд отримав листа від МВФ, де найважливішою умовою повернення місії фонду до України є оприлюднення спільної декларації президента і прем'єра про їх налаштованість на підтримку реформ.

Віце-прем'єр повідомив, що, за дорученням Тимошенко, він підготував проект такої спільної заяви. Серед іншого в тексті проекту є теза про те, що президент і прем'єр "не можуть дозволити передвиборчій кампанії поглибити кризу і обіцяють покласти край політичним чварам". За словами Немирі, Тимошенко підписала цей документ, але з боку Секретаріату президента його навіть жодним чином не прокоментували.

Читайте також:

БЮТ закликає Ющенка вчинити "акт доброї волі" і піти у відставку

Балога хоче замінити Тимошенко разом з її міністрами

"Регіони" готові до коаліції з БЮТ, якщо уряд очолить Янукович

Залиште свій коментар

Аватар
Залиште свій коментар

Коментарі до посту

Останні Перші Популярні Разом коментарів: